New Jersey Devils, Arizona Coyotes
1
Hráž z tímu New Jersey Devils Keith Kinkaid (1) v bránke a útočník Alex Galchenyuk (17) z tímu Arizona Coyotes, počas hokejového zápasu NHL, 4. január 2018.

PHOEINX 5. januára (WebNoviny.sk) – Richard Pánik bol jediný slovenský hokejista, ktorý sa predstavil v piatkovom programe NHL, jeho Arizona podľahla na domácom ľade New Jersey 2:3 po samostatných nájazdoch.

Dvadsaťsedemročný krídelník odohral takmer 15 a pol minúty a prezentoval sa jednou strelou na bránku súpera i troma „hitmi“. Pánik okrem toho inkasoval dva menšie tresty – za hrubosť a za hákovanie. Ani jedno jeho vylúčenie hráči hostí nepotrestali gólom.

„Naozaj sme sa snažili, makali sme zo všetkých síl. Miestami nám zrejme chýba šikovnosť a to nás stojí lepšie výsledky. Mierne ma sklamala hra v presilovke. Musíme viac strieľať,“ hodnotil podľa nhl.com tréner zdolaného tímu Rick Tocchet.

Hischier si dal darček k narodeninám

Skóre otvoril v 2. min útočník hostí Nico Hischier, ktorý si tak dal darček k piatkovým 20. narodeninám, ale Arizona otočila stav vo svoj prospech zásahmi Conora Garlanda ešte v prvej tretine a Christiana Fischera v 30. min.

Duel poslal do predĺženia Blake Coleman, ktorý sa presadil necelé štyri minúty pred koncom druhej časti. V predĺžení neskóroval ani jeden z tímov. V samostatných nájazdoch neuspel žiaden z domácich hokejistov, za hostí uspeli Kyle Palmieri i Drew Stafford.

Výborný výkon Kuempera

Arizonu viackrát podržal brankár Darcy Kuemper, dovedna zneškodnil 33 striel súpera, ani to však napokon domácim nestačilo.

„Dlho sme vďaka nemu mali šancu triumfovať a to je všetko, čo od neho môžeme žiadať. Brankári nám dávajú šance na úspech, niekedy chytajú neuveriteľne. Bolo by fajn sa im za to niekedy odvďačiť víťazstvom,“ povedal Fischer.

V bránke Devils sa od začiatku zápasu predstavil 22-ročný Mackenzie Blackwood, ešte v prvej tretine sa však zranil a nahradil ho skúsený Keith Kinkaid, ktorý si pripísal 15 úspešných zákrokov. „Bol pripravený nastúpiť a vďaka tomu sme zvíťazili,“ uviedol úspešný exekútor nájazdu Palmieri.

Sumáre NHL

• piatok:

Pittsburgh – Winnipeg 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 15. Määttä (M. Pettersson, Guentzel), 15. Cullen (Aston-Reese, J. Johnson), 35. Simon (Malkin), 57. Letang (Crosby, Cullen)

Carolina – Columbus 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 6. Ferland (Aho, J. Williams), 7. D. Hamilton (McKegg, Mäenalanen), 27. McKegg (Pesce, B. McGinn), 60. Aho (Slavin) – 36. Bjorkstrand (Werenski, S. Jones), 37. Panarin (Duclair, R. Murray)

Detroit – Nashville 4:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 25. Athanasiou (Hronek), 34. Vanek (Cholowski), 52. Tyler Bertuzzi (Nyquist), 65. D. Larkin (Hronek) – 18. P. K. Subban (Ekholm, Grimaldi), 24. C. Smith (Ellis, Josi), 59. R. Johansen (Järnkrok)

Dallas – Washington 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 14. Seguin (Faksa, Radulov), 64. Seguin (Radulov, Hintz) – 31. Eller (Burakovsky, Orpik)

Arizona – New Jersey 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 17. Garland, 30. C. Fischer – 2. Hischier (Palmieri), 37. Coleman (Zajac, Wood), rozhod. sam. nájazd: Palmieri
Richard Pánik (Ariozna) 15:29 min, 4 trestné minúty, 1 strela na bránku, 3 „hity“

Colorado – New York Rangers 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Góly: 5. MacKinnon (Barrie, Landeskog), 7. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 33. Landeskog (E. Johnson, Rantanen), 46. Kerfoot (Compher, E. Johnson), 48. Rantanen (Barrie, MacKinnon), 54. Graves – 50. R. Strome

Anaheim – Vegas 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 22. Sprong (Mahura, Henrique), 23. Rowney (H. Lindholm, Gibbons) – 7. Schmidt (Hunt, Nosek), 31. Nosek, 31. Pacioretty (Paul Stastny, Tuch)

Video: Kazachstan ostáva medzi elitou, na MS v hokeji do 20 rokov vyhral aj druhý zápas o záchranu MS v hokeji do 20 rokov: Slovensko vo štvrťfinále vysoko prehralo s Ruskom (video)

Slovenské volejbalistky úspešne vstúpili do turnaja ME, Španielkám nedovolili získať ani set Rakete Sojuz-2 sa nepodarilo pripojiť k Medzinárodnej vesmírnej stanici, na palube je robot Fedor Severná Kórea opäť testovala dve rakety krátkeho doletu, leteli stovky kilometrov Video: Dortmund v zápase I. bundesligy zdolal Kolín, tínedžer Sancho prekonal 52-ročný rekord Meteorológovia varujú pred horúčavami, v niektorých okresoch Slovenska vydali výstrahy Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár)