Mike Green, Mark Giordano
Obranca Detroitu Red Wings Mike Green v súboji s Markom Giordanom z Calgary Flames počas stredajšieho zápasu NHL. Detroit, 15. november 2017. Foto: SITA/AP.

CHCIAGO 16. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Richard Pánik získal tri asistencie pri triumfe Chicaga Blackhawks nad New Yorkom Rangers 6:3 v stredajšom stretnutí severoamerickej NHL.

Rodák z Martina odohral takmer 16 a pol minúty a pripísal si i jednu plusku, tri strely na bránku a jeden „hit“. Pánik prihral na prvý, piaty a šiesty gól Chicaga. So ziskom trinástich bodov za 5 gólov a 8 prihrávok je aktuálne najproduktívnejším Slovákom v NHL.

Arťom Anisimov sa blysol hetrikom

„Čierny jastrabi“ prerušili víťaznú sériu Rangers, ktorá trvala šesť zápasov. Prvý hetrik v profiligovej kariére strelil niekdajší útočník „jazdcov“ už v drese Blackhawks Arťom Anisimov.

Ruský útočník potreboval na tri góly iba 15 minút. „Znamená to pre mňa veľa. Keď hráte proti svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi, tak sa snažíte ešte viac a chcete skórovať. Ja som strelil tri góly, takže som šťastný,“ povedal podľa nhl.com Anisimov.

„V druhej tretine sme mali pár dobrých šancí. Lundqvist nás podržal. V tretej časti hry sme doplatili na chyby, ktoré sme urobili,“ zhodnotil tréner Rangers Alain Vigneault. „Zápas nám ukázal, že sme naozaj silný tím a dokážeme zvíťaziť proti komukoľvek. To nás môže hnať vpred,“ uviedol útočník Chicaga Alex DeBrincat.

Debakel Calgary v Detroite

Až 10 gólov videli hokejoví priaznivci v Detroite, kde domáci Red Wings zdolali Calgary Flames vysoko 8:2. Slovenský útočník Tomáš Tatar v drese „červených krídel“ nebodoval, hoci bol na ľade viac ako 18 minút. Do štatistík si pripísal dve plusky a dva strelecké pokusy.

Jeho spoluhráči z útočnej formácie Dylan Larkin a Andreas Athanasiou získali po tri body, rovnako aj Anthony Mantha v prvom útoku či obranca Mike Green. „Vedeli sme, že potrebujeme, aby viac chlapcov začalo strieľať góly a to sa aj stalo. Bol to pre nás dôležitý a skvelý zápas,“ povedal Jimmy Howard, ktorý zaznamenal 26 úspešných zásahov.

V bránke Calgary nastúpil švédsky gólman Eddie Läck pre zranenie tímovej jednotky Mika Smitha, no už v 25. min ho vystriedal Jon Gilles. Läck zastavil 10 z 15 striel súpera, Gilles zneškodnil 9 z 12 streleckých pokusov hráčov Chicaga.

„Musíme byť psychicky odolnejší. Mali sme viac pomôcť nášmu brankárovi a mali sme sa snažiť vrátiť sa späť do zápasu i keď súper viedol 4:1,“ vyhlásil tréner Flames Glen Gulutzan.

Premiéra Petra Cehlárika

Premiéru v aktuálnej sezóne NHL zažil Peter Cehlárik, ale hráči Bostonu Bruins podľahli domácim hokejistom Anaheimu Ducks 2:4. Dvadsaťdvaročný krídelník nastúpil v prvej formácii „medveďov“ a na ľade bol takmer 18 a pol minúty. Prezentoval sa jedným streleckým pokusom a pripísal si jednu mínusku.

Kapitán Bruins Zdeno Chára bol s časom 25:33 najvyťaženejším hráčom zápasu, no nazbieral tri mínusky. V 35. min najprv nezastavil Coreyho Perryho a následne usmernil korčuľou puk za chrbát vlastného gólmana Tuukku Raska.

Sumáre NHL

• streda

Detroit Red Wings – Calgary Flames 8:2 (4:1, 2:1, 2:0)
Góly: 6. Athanasiou, 8. Nyquist (Zetterberg), 16. Mantha (Athanasiou, Green), 18. D. Larkin, 25. Mantha (Nielsen, Green), 40. Abdelkader (D. Larkin), 57. Athanasiou (D. Larkin, Green), 59. Glendening (Booth, Jensen) – 9. Ferland (J. Gaudreau, Brodie), 33. J. Gaudreau (Ferland, D. Hamilton)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:02 min, +2, 2 strely na bránku

Chicago Blackhawks – New York Rangers 6:3 (0:1, 1:0, 5:2)
Góly: 40. DeBrincat (PÁNIK, Keith), 42. Anisimov (P. Kane, Schmaltz), 42. Hayden (Franson, P. Kane), 46. Anisimov (Franson, Schmaltz), 57. Anisimov (Schmaltz, PÁNIK), 59. J. Toews (PÁNIK, Seabrook) – 10. Zibanejad (Kreider, Bučnevič), 48. K. Hayes (Zuccarello, Rick Nash), 52. Rick Nash
Richard Pánik (Chicago) 16:23 min, 0+3, +1, 3 strely na bránku, 1 „hit“

Anaheim Ducks – Boston Bruins 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 14. K. Roy (N. Ritchie, Vatanen), 35. Manson (Perry, Rakell), 40. N. Ritchie (Vermette, Manson), 43. D. Grant (Perry) – 29. Heinen (DeBrusk, Riley Nash), 60. Acciari (Carlo, DeBrusk)
Zdeno Chára 25:33 min, -3, 2 strely na bránku, 2 „hity“, zablokoval 1 strelu
Peter Cehlárik (obaja Boston) 18:20 min, -1, 1 strela na bránku

Viac k osobe Arťom AnisimovPeter CehlárikRichard PánikRick NashTomáš TatarZdeno Chára