Richard Pánik
Pästný súboj útočníka Chicaga Blackhawks Richard Pánika s kapitánom Anaheimu Ryanom Getzlafom. Chicago, 9. marec 2017. Reprofoto: YouTube.com/CSN

CHICAGO 10. marca (WebNoviny.sk) – Kapitán hokejistov Anaheimu Ryan Getzlaf vo štvrtkovom zápase NHL na ľade Chicaga vyprovokoval bitku s domácim útočníkom Richardom Pánikom. Incident sa udial v strednej tretine v závere úvodnej dvadsaťminútovky.

Počas bleskovej roztržky najprv šiel na ľad Kanaďan, krátko po ňom aj Slovák. Vďaka intervencii rozhodcov nešlo o nijakú veľkú mastenicu a zakrátko už boli obaja kohúti od seba.

Zo situácie v danom momente viac vyťažili domáci, keďže Pánik inkasoval iba päťminútový trest za bitku, kým Getzlaf okrem rovnakého postihu aj ďalšie dve za vyvolanie roztržky a desaťminútovú osobnú penalizáciu. „Getzlaf a Pánik v strede klziska pravdepodobne preberali svoje víkendové plány,“ glosoval chicagský klub na twitteri.

Podľa hlasovania na špecializovanom serveri o hokejových bitkách hockeyfights.com sa krátka pästná výmena skončila nerozhodne, remízu zvolilo 62,5 % ľudí. Štvrtina hlasujúcich označila za víťaza Pánika, 12,5 % zas Getzlafa. Anaheim zvíťazil v Chicagu 1:0.