Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pápež na úvod stretnutia takmer 300 biskupov z celého sveta uviedol, že manželstvo je jedinečným zväzkom muža a ženy, avšak zároveň zdôraznil význam tolerancie. Foto: SITA/AP
4. októbra 2015 SprávySvet od SITASITA Diskusia(4)

Video: Pápež otvoril synodu biskupov, témou je manželstvo

VATIKÁN 4. októbra (WebNoviny.sk) – Pápež František celebroval v nedeľu v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne slávnostnú svätú omšu, ktorou sa začalo 14. riadne generálne zhromaždenie Synody biskupov. Jeho hlavnou témou budú záležitosti manželstva a rodiny, napísala agentúra AP.

Pápež na úvod stretnutia takmer 300 biskupov z celého sveta uviedol, že manželstvo je jedinečným zväzkom muža a ženy, avšak zároveň zdôraznil význam tolerancie, keď povedal, že “páry prežívajúce trápenie treba vyhľadávať a liečiť balzamom tolerancie a milosti”.

Video: Pápež otvoril slávnostnou omšou synodu biskupov

Cirkev sa stáva zátarasou

Počas slávnostnej omše pápež bez váhania prešiel k najnaliehavejšej otázke, ktorá pred 270 zúčastnenými biskupmi stojí: ako sa lepšie postarať o katolícke rodiny, prežívajúce odlúčenie, rozvod a iné problémy.

“Cirkev je povinná tieto osoby vyhľadávať, vítať ich a sprevádzať, pretože cirkev, ktorá má zatvorené dvere, sa spreneveruje sama sebe a svojmu poslaniu, namiesto toho, aby bola mostom, stáva sa zátarasou,” povedal František.

Hlavnou témou synody biskupov, ktorá sa v nedeľu začala, bude otázka, či rozvedení katolíci, ktorí následne uzavrú občiansky sobáš, budú môcť prijímať sviatosť oltárnu.

Slovensko na synode zastupujú Zvolenský a Babjak

Slovenskú katolícku cirkev zastupujú na synode bratislavský arcibiskup a metropolita Stanislav Zvolenský a prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak. Zvolenský sa na synode zúčastní ako zvolený zástupca Konferencie biskupov Slovenska. Vladyka Ján Babjak je ako hlava východnej cirkvi – Metropolitnej gréckokatolíckej cirkvi sui iuris na Slovensku.

Babjak prosí veriacich o modlitby za synodu o rodine. “V Prešovskej archieparchii sa počas Roka rodiny, ktorý prebieha už druhý rok, po každej svätej liturgii modlime Modlitbu Svätého Otca Františka k Svätej rodine, ktorou prosíme za požehnanie rodín. Zároveň za to, aby táto synoda všetkých nanovo upevnila vo vedomí posvätného a nedotknuteľného charakteru rodiny a jej krásy v Božom pláne. Verím, že synoda prinesie požehnanie pre všetky rodiny na celom svete,” povedal .

Odporúčané články

Video: Pápež sa v USA súkromne stretol s homosexuálnym párom Pápež stretol rodinu, čo za ním cestovala tisíce kilometrov

Témy

Diskusia

Ale papá veď ľudia va tvoju sviatosť oltárnu kašlú. ...ste si počas tých stáročí navymýšľali toľko obradov, ceremónií a hovadín, že to svet nevidel. A najtrapnejšie je na tom to, že nemajú nič spoločné s Písmom. a čo tak radšej prijať utečenecké rodiny s deťmi ? Zaoberáte sa zbytočnosťami a láska k blížnemu je na poslednom mieste. Je to obyčajné politikárčenie o zachovaní vplyvu cirkvi. schizofrenia "Zároveň za to, aby táto synoda všetkých nanovo upevnila vo vedomí posvätného a nedotknuteľného charakteru rodiny a jej krásy v Božom pláne. Verím, že synoda prinesie požehnanie pre všetky rodiny na celom svete," povedal Babjak. Naozaj pre VSETKY RODINY ?... tento argentínsky ,určite dobráčisko,jedného dňa bude otvárať pride parádu v Buenos Aires a bude to obhajovať slovami-i my méme medzi sebov takých ako ste vy a som na to hrdý-dúhoví černokňažníci vpred a do prvých radov
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

DRAN.sk

Podnikam.sk

Byvanie je hra

Dámskajazda

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

NAJKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...