Anastasia Pavľučenkovová
Ruská tenistka Anastasia Pavľučenkovová.

MONTERREY 4. apríla (WebNoviny.sk) – Ruská tenistka Anastasia Pavľučenkovová impozantným spôsobom postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA International Abierto GNP Seguros v mexickom Monterrey.

Druhý dvojitý „kanár“ v sezóne

Turnajová trojka Pavľučenkovová v osemfinále zasadila Srbke Ivane Jorovičovej dvojitého „kanára“, keď za 56 minút zvíťazila 6:0, 6:0.

V tomto roku je to už druhý „kanár“ na ženskom okruhu, prvý sa vydaril Ruske Marii Šarapovovej v súboji s Britkou Harriet Dartovou na Australian Open v Melbourne.

Pavľučenkovová útočí na 5. titul v Monterrey

Dvadsaťsedemročná Pavľučenkovová (33. v rebríčku WTA) je štvornásobná víťazka turnaja v Monterrey, tituly získala v rokoch 2010, 2011, 2013 a 2017.

„Cítim sa výborne a veľmi sa teším, keď hrám na tomto turnaji. Je jeden z mojich najobľúbenejších, vždy sa sem rada vraciam. Zápas nebol jednoduchý, hoci výsledok vyzerá tak, že bol ľahko získaný. Najmä v druhom sete mala súperka svoje šance,“ uviedla Anastasia Pavľučenkovová, cituje ju portál Ženskej tenisovej asociácie (WTA).