Ron Robert Zieler, Matija Nastasič
Brankár Ron-Robert Zieler z VfB Stuttgart "boxuje" loptu pred Matijom Nastasičom zo Schalke 04 počas zápasu 3. kola I. bundesligy. Gelsenkirchen, 10. september 2017. Foto: SITA/AP.

BERLÍN 10. septembra (WebNoviny.sk) – Futblalisti Schalke 04 Gelsenkirchen doma zdolali hráčov Stuttgartu 3:1 v nedeľňajšom stretnutí 3. kola najvyššej nemeckej súťaže.

V prvom polčase na gól Nabila Bentaleba z pokutového kopu odpovedal hosťujúci Chadrac Akolo. Stuttgartu však ušiel úvod druhého polčasu, keď v priebehu minúty skórovali Naldo a Guido Burgstaller a rozhodli o triumfe Schalke.

V ďalšom nedeľňajšom dueli remizovala Hertha Berlín s Werderom Brémy 1:1, slovenské duo v drese Herthy Ondrej Duda a Peter Pekarík z lavičky náhradníkov nezasiahli do hry. Zápas sa zapísal do dejín, keď ho prvýkrát v histórii I. bundesligy viedla rozhodkyňa.