Petra Kvitová
Česká tenistka Petra Kvitová. Foto: SITA/AP

ČU-CHAJ 6. novembra (WebNoviny.sk) – Česká tenistka Petra Kvitová nasadená ako tretia triumfovala vo dvojhre na tzv. malých majstrovstvách sveta pod názvom Huajin Securities WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji (dotácia 2 214 500 USD aj so štvorhrou, tvrdý povrch).

Dvadsaťšesťročná rodáčka z Bílovca si v nedeľňajšom finále poradila so štvorkou podujatia Elinou Svitolinovou z Ukrajiny presvedčivo za 71 minút 6:4, 6:2. Pre Kvitovú je to 19. singlový titul na hlavnom profesionálnom okruhu. V Ču-chaji bola suverénna, v štyroch dueloch nestratila ani jediný set – odniesla si 700 bodov do rebríčka a ako nezdolaná hráčka aj prémiu 655 000 amerických dolárov. Pred piatimi rokmi triumfovala na hlavnom šampionáte WTA Finals.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dvadsaťdvaročná Svitolinová viedla v prvom sete finálového duelu už 4:1, potom však prehrala sedem gemov v rade. Rodáčka z Odesy síce za stavu 4:6 a 0:2 potom znížila, Kvitová však dvoma úspešnými hrami stanovila na 4:1. Hoci česká tenistka následne zaváhala pri svojom podaní, v siedmej hre opäť brejkla ukrajinskú protivníčku so zázemím v TV Empire Trnava (trénersky Eline pomáha slávna Belgičanka Justine Heninová, pozn.) a už duel dopodávala do víťazného konca. Vzájomnú bilanciu si ľavoruká hrdinka Wimbledonu 2011 a 2014 Kvitová zlepšila na 6:1, Svitolinová naposledy v septembri podľahla tiež hladko vo Wu-chane (vtedy 3:6, 1:6).

V nedeľňajšom finále štvorhry v Ču-chaji zvíťazilo turecko-čínske druhé nasadené duo Ipek Soyluová, Sü Ji-fan nad domácimi šestkami podujatia – tandemom Jang Čao-süan, Jou Siao-ti za 87 minút 6:4, 3:6, 10:7 (zápasový tajbrejk).

Dvojhra – finále:

Petra Kvitová (ČR-3) – Elina Svitolinová (Ukr.-4) 6:4, 6:2 za 71 minút

Prehľad výsledkov finálových zápasov WTA Elite Trophy vo dvojhre:

2009 Aravane Rezaiová (Fr.) – Marion Bartoliová (Fr.) 7:5 – skreč, Bartoliová odstúpila pre zranenie nohy

2010 Ana Ivanovičová (Srb.) – Alisa Klejbanovová (Rus.) 6:2, 7:6 (5) za 107 minút

2011 Ana Ivanovičová (Srb.) – Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.) 6:3, 6:0 za 62 minút

2012 Naďa Petrovová (Rus.) – Caroline Wozniacka (Dán.) 6:2, 6:1 za 88 minút

2013 Simona Halepová (Rum.) – Samantha Stosurová (Aus.) 2:6, 6:2, 6:2 za 99 minút

2014 Andrea Petkovicová (Nem.) – Flavia Pennettová (Tal.) 1:6, 6:4, 6:3 za 131 minút

2015 Venus Williamsová (USA) – Karolína Plíšková (ČR) 7:5, 7:6 (6) za 124 minút

2016 Petra Kvitová (ČR-3) – Elina Svitolinová (Ukr.-4) 6:4, 6:2 za 71 minút

Štvorhra – finále:

Prehľad výsledkov finálových zápasov WTA Elite Trophy vo štvorhre:

2015 Čchen Liang, Wang Ja-fan (Čína-4) – Anabel Medinová-Garriguesová, Arantxa Parrová-Santonjová (Šp.-2) 6:4, 6:3 za 81 minút

2016 Ipek Soyluová, Sü Ji-fan (Tur./Čína-2) – Jang Čao-süan, Jou Siao-ti (Čína-6) 6:4, 3:6, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 87 minút

Viac k osobe Ana IvanovičováAnabel Medinová-GarriguesováAndrea PetkovicováAravane RezaiováCaroline WozniackaElina SvitolinováFlavia PennettováJustine HeninováKarolína PlíškováMarion BartoliováNaďa PetrovováPetra KvitováSamantha StosurováSimona HalepováVenus Williamsová