Video: Petra v istom okamihu vytlačila nohami 250 alebo až 300 kg, hovorí Vlhovej brat Boris

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP.

MARIBOR 1. februára (WebNoviny.sk) – Aj keď u Petry Vlhovej už víťazstvá v pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní nie sú až také nezvyčajné, v rodine Vlhovcov jej prvenstvá stále dokážu udiviť a vyraziť jej členom dych.

Mentálna odolnosť

Po piatkovom triumfe v obrovskom slalome v slovinskom Maribore najprv len veľmi ťažko hľadal slová jej otec Igor Vlha, neskôr aj jej brat Boris.

Manažér tímu Vlhovcov a zároveň Petrin starší brat v piatok vyzdvihol okrem technickej zručnosti a mentálnej odolnosti čoraz populárnejšej slovenskej športovkyne aj jej fyzickú silu.

Malá chybička

„V druhom kole spravila malú chybičku, doslova sedela na kopci, ale vytiahla sa z toho. Šla tam možno päťdesiatkou a aby sa vrátila z drepu naspäť do ‘pozície‘, tak vtedy musela nohami vytlačiť možno 250 alebo až 300 kilogramov,“ poznamenal uznanlivo Boris Vlha. „Človek v tomto môže vidieť, aká je silná,“ zdôraznil.

Boris Vlha krátko zhodnotil aj jazdy oboch víťaziek. „V prvom kole Peťa urobila malé chybičky na začiatku druhej strminy a hneď sa to ukázalo na čase. V druhom kole nemala čo stratiť, lyžuje výborne a napálila to. Aj Mikaela však urobila chybu. Bez nej by zvíťazila,“ dodal v rozhovore pre agentúru SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris VlhaIgor VlhaPetra Vlhová