SKA Petrohrad, KHL
16. marca 2017 ŠportKHL od Webnoviny.skSITA Diskusia()

MOSKVA 16. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti SKA Petrohrad zvíťazili na domácom ľade nad Dinamom Moskva 2:0 v piatom semifinálovom stretnutí a postúpili do finále Západnej konferencie KHL. Favorizovaný Petrohrad ovládol sériu 4:1. Rozhodujúci triumf pre SKA vo štvrtok zabezpečili v druhej tretine Nikita Gusev a skúsený Iľja Kovaľčuk.

CSKA Moskva je prekvapujúco na prahu vyradenia. Moskovčania nevyužili vo štvrtkovom stretnutí výhodu domáceho prostredia, podľahli tímu Lokomotiv Jaroslavľ 1:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá prehrávajú 2:3.

Na góly Jegora Averina a Vladislava Gavrikova v prvej tretine dokázal odpovedať iba Andrej Svetlakov v 40. min. Jaroslavľ môže rozhodnúť o postupe do finále Západnej konferencie na úkor CSKA v sobotňajšom domácom dueli.

Play-off KHL 2016/2017

ZÁPADNÁ KONFERENCIA – semifinále – piate zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá):

SKA Petrohrad – Dinamo Moskva 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) – konečný výsledok série 4:1
Góly: 35. Gusev, 40. Kovaľčuk

CSKA Moskva – Lokomotiv Jaroslavľ 1:2 (0:2, 1:0, 0:0) – stav série 2:3
Góly: 40. Svetlakov – 14. Averin, 18. Gavrikov

SZĽH spolupracuje s Kanadou a Fínskom, osemnástka sa bude pripravovať v podmienkach NHL Video: Obhajca Pittsburgh vyradil aj Ottawu a postúpil do finále Stanleyho pohára