SKA Petrohrad
Hráči SKA Petrohrad. Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

MOSKVA 10. apríla (WebNoviny.sk) – Deväťdesiattri minút trval hokejový maratón v Petrohrade v treťom súboji finále KHL a napokon sa vďaka Jevgenijovi Dadonovovi tešil domáci SKA z víťazstva 2:1 nad Magnitogorskom. Stav finálovej série je rovnako 2:1 pre Petrohrad.

Petrohradčania sa dostali do vedenia v 25. min zásluhou Andreja Zubareva, ktorý vypálil z polovice klziska a nečakane prestrelil hosťujúceho brankára Vasilija Košečkina. Šesť sekúnd pred koncom druhej tretiny Denis Kazionov po vyšachovaní obrany domácich vyrovnal na 1:1 a to bolo na dlhé minúty gólovo všetko.

Až v 13. min druhého predĺženia, v čase 92:45 min, rozhodol o triumfe domáceho tímu Dadonov. Štvrtý zápas finálovej série hranej na štyri víťazstvá je na programe 14. apríla od 18.30 h SELČ opäť v Petrohrade.

Play-off KHL 2016/2017

streda – II. finále

SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 2:1 po predĺž. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0) – stav série: 2:1
Góly: 25. Zubarev (Širokov, Zub), 93. Dadonov (Gusev) – 40. Denis Kazionov (Kaletnik, Ch. Lee)