Basketbal
Wesley Matthews (vľavo) sa snaží obísť Roberta Covingtona (vpravo). Foto: SITA/AP

NEW YORK 29. decembra (WEBNOVINY) – Šesť trojok Wesleyho Matthewsa a päť Nicolasa Batuma prispelo k jasnému triumfu Portlandu 101:79 nad New Yorkom v nedeľňajšom zápase zámorskej basketbalovej NBA.

Hostia inkasovali ôsmu prehru v rade. Začali len s deviatimi hráčmi a Carmelo Anthony absentoval v druhom polčase pre problémy s ľavým kolenom.

Detroit spravil smelý krok dopredu

Detroit zvíťazil vysoko 103:80 na palubovke Clevelandu aj zásluhu pasáže, v ktorej dominoval 18:0. Pistons mali 17 úspešných pokusov spoza trojkovej línie, najviac v klubovej histórii. LeBron James a spol. síce viedli 32:17, ale znova premárnili dvojciferný náskok.

„Opäť skvelá prvá štvrtina, ale po nej laxný prístup, čo súper využije a udrie,“ poznamenal James. Detroit dosiahol iba siedmu výhru v sezóne, ale druhú po sebe. „Tretia štvrtina bola z našej strany absolútne fenomenálna. Máme pred sebou dlhú cestu, ale spravili sme smelý krok dopredu,“ komentoval tréner „piestov“ Stan van Gundy.

Líder Východnej konferencie Toronto zvíťazil na pôde Denveru 116:102, dosiahol svoj siedmy úspech z ostatných ôsmich vystúpení. Lou Williams nastrieľal 31 bodov a Kyle Lowry prispel 30 bodmi a 11 asistenciami.

Lakers nestačil ani návrat Kobeho Bryanta

Phoenix sa radoval zo šiesteho triumfu za sebou, tentoraz sa presadil 116:107 v Los Angeles proti Lakers. Eric Bledsoe zaznamenal po veľkej prestávke 20 zo svojich 22 bodov. Domácim nestačil ani návrat slávneho 36-ročného veterána Kobeho Bryanta (10 bodov, 8 doskokov, 7 asistencií) po trojzápasovej pauze.

Zraneniami sužované San Antonio zdolalo pred vlastnými fanúšikmi Houston v texaskom derby tesne 110:106. Danny Green mal nástrel 24, Tim Duncan 16 a Manu Ginóbili 15 bodov.

Dirk Nowitzki 30 bodmi vyrovnal svoje tohtosezónne maximum a Dallas si doma poradil s Oklahoma City 112:107. Chandler Parsons pridal 26 bodov. Mavericks ešte na začiatku záverečnej štvrtiny mali 7-bodové manko. Hostia boli šiesty zápas v rade bez Kevina Duranta.