Plzeň
Hráč Plzne Stanislav Tecl (vpravo) v súboji s Mouhamadoum Dabom z Lyonu počas zápasu osemfinále Európskej ligy. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVINY) – Už bez futbalistov FC Viktoria Plzeň bude pokračovať Európska liga 2013/2014. Zverenci trénera Dušana Uhrina ml. nedokázali v domácom prostredí zlikvidovať trojgólové manko z prvého stretnutia proti Olympique Lyon (1:4).

Hoci svojich priaznivcov potešili v osemfinálovej odvete víťazstvom 2:1 nad kvalitným francúzskym tímom, na postup do štvrťfinále to nestačilo. Pri víťaznej rozlúčke sa na trávniku objavilo kvarteto Slovákov, ktorí sa nezapísali do streleckej listiny. Plzenčania inkasovali v závere I. polčasu, ale Daniel Kolář a Stanislav Tecl otočili v krátkom časovom rozpätí výsledok v prospech Viktorie.

Dobre rozohratú partiu pustil z rúk SSC Neapol, ktorý manko z prvého duelu zmazal už v prvej polovici úvodného dejstva. Napriek prevahe na ihrisku si nechal od FC Porto v druhom polčase streliť dva góly a so súťažou sa lúči. Nič na tom nezmenil ani vyrovnávajúci gól talianskeho mužstva na 2:2 v nadstavenom čase. Slovák Marek Hamšík sa v drese SSC dostal na ihrisko v 68. min ešte za priaznivého stavu 1:0.

O tom, že štvrťfinále EL bude definitívne bez slovenského zastúpenia rozhodlo stretnutie Red Bull Salzburg – FC Bazilej, ktorý musel arbiter v prvom polčase prerušiť pre hádzanej predmetov na hraciu plochu zo sektora priaznivcov hostí. Salzburčania aj s Dušanom Šventom v základnej zostave (hral do 83. min) sa síce ujali vedenia, ale napriek početnej prevahe po vylúčení Čecha Mareka Suchého v 9. min dvakrát inkasovali po zmene strán a ich pohárová púť sa končí.

Sevillské derby rozhodol až rozstrel zo značky 11 m. Domáci Real Betis totiž v riadnom hracom čase premrhal dvojgólový náskok z prvého súboja a hosťujúci FC si vynútil predĺženie a pokutové kopy, v ktorých mali pevnejšie nervy jeho hráči.