Video: Po hromadnej nehode zahynuli dvaja motocykloví jazdci

Superbike
Bernat Martínez a Daniel Rivas neprežili nehodu na pretekoch superbikov. Foto: SITA/ AP

SAN FRANCISCO 21. júla (WEBNOVINY) – Dvaja španielski jazdci prišli o život počas reťazovej havárie na pretekoch svetovej motocyklovej série v superbikoch v Spojených štátoch amerických.

Smrteľná nehoda sa stala ešte v nedeľu na podujatí Mazda Raceway Laguna Seca v regióne Monterey v štáte Kalifornia. Podľa hovorcu MotoAmerica Paula Carruthersa sa už v prvom kole do kolízie dostalo päť jazdcov z celkového počtu 28 účastníkov pretekov.

https://www.youtube.com/watch?v=6TW5l2Hw_OU

Usmrtení pretekári boli 35-ročný Bernat Martínez z Valencie a 27-ročný Daniel Rivas Fernández z Moany v Galícii. Obaja zomreli po prevoze do nemocnice. Podľa hovorcu pretekov Davida Harta ďalší štyria jazdci boli ošetrení priamo na trati a prepustení domov. Krátko po havárii nebolo známe, čo bolo jej bezprostrednou príčinou. Podľa Harta vedenie Laguna Seca začne incident vyšetrovať.

Prezident MotoAmerica Wayne Rainey vyjadril sústrasť rodinám mŕtvych pretekárov. „Neviem vyjadriť slovami, aký zármutok cítim. Predovšetkým je to veľká strata pre rodiny a tých, ktorí ich mali radi,“ píše sa v Raineyho smútočnom vyhlásení.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom