Video: Nehoda trajektu na Viktóriinom jazere má vyše sto obetí, tragédiu spôsobilo preťaženie (aktualizované)

Viktóriino jazero, Tanzánia
Nehoda trajektu na Viktóriinom jazere v Tanzánii. Foto: twitter.com
  • aktualizované: 21. septembra 13:07

BRATISLAVA 21. septembra (WebNoviny.sk) – Počet obetí štvrtkovej nehody trajektu na Viktóriinom jazere v Tanzánii už pravdepodobne presiahol 100. Informuje o tom agentúra AP, ktorá sa odvoláva na vysielanie tanzánskeho štátneho rádia. Spravodajský portál BBC naopak cituje tamojšieho policajného náčelníka Simona Sirra Mwanzu, ktorý vycestoval na miesto nešťastia. Podľa neho počet mŕtvych stúpol na 94.

Tanzánske úrady predpokladajú, že počet mŕtvych ešte stúpne. Počet utopených osôb môže byť podľa nich vyšší ako 200. Zasahujúce tímy zatiaľ zachránili 37 ľudí, ktorí sú v kritickom stave.

Trajekt MV Nyerere sa prevrátil blízko brehu ostrova Ukora, keď smeroval z mesta Bugolora. Predpokladá sa, že sa tak stalo po tom, čo sa pasažieri preplnenej lode premiestnili na jednu jej stranu, keď sa chystala zakotviť. Podľa miestnych médií bola oficiálna kapacita trajektu 100 ľudí, ale úrady tvrdia, že v čase, keď sa prevrátil, sa na jeho palube nachádzalo vyše 400 pasažierov.

Tanzánia sa už v minulosti potýkala s viacerými nešťastiami lodí. V roku 2012 zomrelo 145 ľudí, keď sa potopil preplnený trajekt smerujúci na ostrov Zanzibar, rok predtým zase pri pobreží ostrova zahynulo takmer 200 ľudí. Jedným z najhorších nešťastí bola nehoda lode MV Bukoba na Viktóriinom jazere v roku 1996, keď zomrelo vyše 800 ľudí.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom