Video: Počas nakrúcania videoklipu začali strieľať gangy

Foto: SITA, AP

New Orleans 23. novembra (WebNoviny.sk) – Šestnásť ľudí bolo v nedeľu podvečer postrelených v parku na východe amerického mesta New Orleans počas nakrúcania videoklipu. V súvislosti s prípadom zatiaľ nebol nikto zatknutý, informovala agentúra BNO News s odvolaním na miestnu políciu.

Presné okolnosti streľby sa vyšetrujú. Došlo k nej okolo 18.15 h miestneho času, keď sa v parku v štvrti Upper Ninth Ward zhromaždilo okolo 500 ľudí vrátane mnohých detí na improvizovanom nakrúcaní videoklipu. Podľa polície v dave prepukla medzi dvoma skupinami hádka, po ktorej najmenej dvaja ľudia spustil paľbu, pričom jeden z nich vystrelil do davu. Obe skupiny z miesta činu utiekli, napísala agentúra BNO News.

Keď sa polícia dozvedela o improvizovanej akcii, vyslala svoje hliadky do parku, aby dav rozpustili. Streľba sa však odohrala ešte predtým, než policajti prišli na miesto činu. Zrejme súvisela s nezhodami znepriatelených gangov, uviedol Michael Harrison z neworleanskej polície.

Desať obetí streľby previezli sanitky do miestnych nemocníc, ďalších šesť tam dopravili súkromnými vozidlami. Vek ani totožnosť a postrelených zatiaľ úrady neoznámili. Miestna televízia WVUE informovala, že stav zranených je stabilný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom