Peter Podhradský
Peter Podhradský Foto: facebook.com/HCDonbass

MOSKVA 6. novembra (WEBNOVINY) – Asistencia slovenského obrancu Petra Podhradského pri góle Semiona Valujského v 40. min nepomohla tímu Lada Togliatti k tomu, aby zabodoval vo štvrtkovom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy proti HK Soči. Hráči Togliatti, ktorí sa do KHL vrátili po štvorročnej pauze, podľahli doma nováčikovi súťaže 1:3.

Doma vo štvrtok prehral aj Jekaterinburg s Čerepovcom 3:5 a Čeľabinsk nestačil na Jaroslavľ po predĺžení 3:4. Víťazný gól strelil v 61. min český útočník Jiří Novotný. Rovnako v predĺžení a rovnako český strelec rozhodol aj zápas Chanty-Mansijska s Nižným Novgorodom. Domáci zvíťazili 3:2 vďaka presnej strele Lukáša Kašpara zo 61. min.

Ešte len štvrtú prehru v sezóne utrpeli hokejisti SKA Petrohrad. Líder súťaže podľahol na domácom ľade obhajcovi Gagarinovej trofeje Metallurgu Magnitogorsk 1:2. Víťazný gól hostí strelil v 52. min Rafael Batyršin. Tretie predĺženie štvrtkového programu videlo 6208 divákov v moskovských Lužnikách, kde domáce Dinamo zdolalo Avangard Omsk 5:4. O všetkom rozhodol v 63. min fínsky obranca Janne Jalasvaara.

Štvrtkové výsledky KHL:
Traktor Čeľabinsk – Lokomotiv Jaroslavľ 3:4 po predĺžení (1:3, 2:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 17. Pestunov (Glinkin, Andrej Popov), 24. Andrej Popov (Aťušov, Glinkin), 32. Piganovič (Osnovin) – 1. Plotnikov (Holos, S. Kronwall), 8. Kapustin (Koňkov), 18. Plotnikov (J. Novotný, Thörnberg), 61. J. Novotný (Plotnikov, S. Kronwall)

Jugra Chanty-Mansijsk – Torpedo Nižnij Novgorod 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 17. Kašpar (Rajala), 47. Gusev (Larsen), 61. Kašpar (Magogin) – 19. Krasnoslabodcev (Filatov, Galuzin), 57. Salminen (Grigoriev)

Lada Togliatti – HK Soči 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 40. Valujskij (PODHRADSKÝ) – 37. Anisin (C. Wilson, A. Krutov), 46. Ľudučin (C. Wilson), 52. A. Krutov (C. Wilson)

SKA Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 28. Červenka (Maartensson, Thoresen) – 12. Jakuceňa (Antipin, Batyršin), 52. Batyršin (Zaripov)

Dinamo Moskva – Avangard Omsk 5:4 po predĺžení (3:1, 0:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 8. Pestuško (trest. strieľanie), 10. Karpov (Volkov), 18. Daugavinš (Pestuško, Gorovikov), 47. Mosaľov, 63. Jalasvaara (Karpov) – 1. Aleksandr Popov (Kolarik, Perežogin), 27. Širokov (Kolarik, Sobotka), 29. Perežogin (Kolarik), 55. Mozer (Sobotka)

Neftechimik Nižnekamsk – Viťaz Podoľsk 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)

Góly: 6. Polygalov (Rybin), 17. Chochrjakov (Koroľuk) – 14. Makejev (Kučerjavenko, Afinogenov), 49. Soloduchin (Semionov, Klimontov), 51. Šitikov (Vyglazov)

Avtomobilist Jekaterinburg – Severstal Čerepovec 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)

Góly: 53. Solomonov (Jemelin), 55. Jegin (Rybakov), 60. Michnov (Lepistö, Petružálek) – 19. Trubačov (Stoľarov), 21. Nikoncev (Stoľarov), 30. Černov (Kagarlickij, Monachov), 47. Kovyršin (Kagarlickij, Monachov), 48. Nikoncev (Kafarlickij, Černov)