Liverpool zdolal Middlesbrough až po penaltách
V zápase FC Liverpool - FC Middlesbrough sa pri strelách zo značky pokutového kopu vystriedalo všetkých 22 hráčov. Niektorí si pokus dokonca aj zopakovali. Foto: SITA/AP

LIVERPOOL 24. septembra (WEBNOVINY) – Rekordne dlho sa rodil postup futbalistov FC Liverpool medzi 16 najlepších tímov v anglickom Ligovom pohári. Utorkový súboj Liverpool – Middlesbrough na Anfield Roade musel rozhodnúť až dlhočizný rozstrel zo značky pokutového kopu, ktorý sa skončil 14:13 v prospech favorizovaných The Reds. Slovenský obranca Martin Škrtel do tohto dramatického pohárového 3. kola nezasiahol.

V penaltovej dráme uspelo až 20 z prvých 22 strelcov, čiže kompletných jedenástok oboch tímov vrátane brankárov. Svoje pokusy nepremenili iba domáci Raheem Sterling a hosťujúci Patrick Bamford, a tak sa museli niektorí hráči predstaviť pri pokuse z bieleho bodu aj druhý raz. Nasledovali ešte štyri série, až sa napokon v tridsiatom pokuse celého rozstrelu pomýlil Albert Adomah z Middlesbrough. Tým, že netrafil bránku, stanovil výsledné skóre 14:13 pre Liverpool.

dramatický zápas

Víťazstvo sa vždy ráta

„Víťazstvo sa vždy ráta bez ohľadu na to, akým spôsobom sa dosiahne. Tento zápas bol veľký zážitok a skúsenosť najmä pre našich mladých hráčov,“ cituje kouča FC Liverpool Brendana Rodgersa Sky Sports.

„Samozrejme, v našom prejave bolo priveľa chýb, ale chcem vyzdvihnúť charakter a mentalitu hráčov najmä v predĺžení, v ktorom zahrali veľmi dobre. Gratulácia patrí aj futbalistom súpera, ktorí boli excelentní,“ dodal Rodgers.

Jeho zverenci v zápase dvakrát viedli. Najprv v 10. min zásluhou gólu 17-ročného debutanta Jordana Rossitera 1:0 a potom v predĺžení, keď v 109. min trafil o tri roky starší Španiel Suso na 2:1.

Hostia znovu vyrovnali

V drese The Reds to bol aj pre neho premiérový zásah. Hostia však vyrovnali aj druhý raz, keď v tretej minúte nadstaveného času v predĺžení, čiže 123. min, bol úspešný Patrick Bamford. V maratónskom rozstrele sa potom šťastie priklonilo na domácu stranu a takmer 42 000 divákov v hľadisku mohlo oslavovať dlho sa rodiaci postup.

„Mali sme veľkú šancu zdolať Liverpool. Všetko v tomto zápase bolo skvelé – herná kvalita, atmosféra, dráma. Jediné, čo nám nevyšlo, bola naša posledná penalta,“ povedal smutný tréner FC Middlesbrough Aitor Karanka pre Daily Mail.

Shrewsbury – Norwich 1:0

Sunderland – Stoke City 1:2 – Dionatan Teixeira (Stoke) nefiguroval v zápise o stretnutí

Swansea City – Everton 3:0

Fulham – Doncaster 2:1

FC Liverpool – FC Middlesbrough 2:2 po predĺžení, (1:1, 1:0) – 14:13 na strely zo značky pokut. kopu – Martin Škrtel (Liverpool) sledoval duel z lavičky náhradníkov

Góly: 10. Rossiter, 109. Suso – 62. Reach, 120.+ Bamford, rozhodujúci pokutový kop premenil Suso a nepremenil Adomah, 41 857 divákov