Dinamo minsk

MOSKVA 14. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Dinama Minsk na lavičke so slovenským trénerom Ľubomírom Pokovičom zvíťazili v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Spartaka Moskva presvedčivo 4:1.

Bieloruský tím spečatil svoje víťazstvo v druhej tretine zápasu, keď v rozpätí ôsmich minút strelil domácim tri góly a po štyridsiatich minútach hry viedol 4:0. Spartak dokázal v poslednej tretine už len upraviť konečné skóre.

Jokerit Helsinki zvíťazil na ľade Amuru Chabarovsk, hoci po prvej tretine zápasu prehrával 0:2. V druhej tretine však tromi gólmi otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech. Tretia tretina už góly nepriniesla a tak si fínsky celok pripísal výhru 3:2.

Hráči Slovana Bratislava sa v KHL vezú na víťaznej vlne, hoci im Medveščak Záhreb pokazil niekoľko sekúnd pred koncom tretej tretiny radosť z trojbodového zápisu. Na ľade chorvátskeho súpera zvíťazili 3:2 po predĺžení.

Súhrn výsledkov pondelkových zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Medveščak Záhreb – HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 6. Genoway, 60. Kvapil – 2. Viedenský, 5. Jeglič, 63. Starosta

Neftechimik Nižnekamsk – Metallurg Novokuzneck 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 43. Stas

Spartak Moskva – Dinamo Minsk 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Góly: 42. Gilroy – 15. Ellison, 30. Pavlovič, 37. Gavrus, 38. Materuchin

Viťaz Podoľsk – Torpedo Nižnij Novgorod 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Gól: 65. Eronen

Avangard Omsk – HK Soči 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Góly: 6. Kurianov, 7. S. Širokov, 18. Sobotka, 38. Valentenko, 43. Perežogin – 52. I. Krikunov

Traktor Čeľabinsk – Sibir Novosibirsk 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 25. Quint – 60. Žafiarov, 65. Sannikov

Amur Chabarovsk – Jokerit Helsinki 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)

Góly: 1. Tarasov, 15. Vladislav Ušenin – 21. Kozun, 27. a 37. Regin

Admiral Vladivostok – Dinamo Riga 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 22. Lugin, 52. Bergfors – 7. Bukrats, 32. M. Redlihs, 42. Leino, 43. K. Redlihs