Video: Pokračujem ďalej aj so zraneniami, hovorí Sagan po páde v 17. etape na Tour de France

Peter Sagan
Peter Sagan vyhral 13. etapu Tour de France 2018. 20. júl 2018 Foto: archívne, SITA/AP.

COL DU PORTET 25. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan síce mal v stredajšej mimoriadne náročnej 17. etape Tour de France veľké problémy, do cieľa však prišiel v predpísanom limite a odstúpiť sa nechystá.

Problém s pravou nohou

Jazdec tímu Bora-Hansgrohe sa v stredu spočiatku držal v hlavnej skupine favoritov, neskôr z nej logicky vycúval a v zjazde z druhého kopca Col de Val Louron Azet spadol.

„Nemám nič zlomené, dúfam. Zadok však mám poriadne narazený. Mám trochu problém s pravou nohou, ale snáď to skoro rozhýbem. Mal som šťastie, že som spadol na zadok,“ povedal Sagan v rozhovore pre RTVS.

V cieli v roztrhanom drese

Neohrozený líder bodovacej súťaže po páde síce rýchlo vysadol do sedla bicykla, ale do cieľa prišiel na 134. mieste s odstupom 26:29 min za víťazom Nairom Quintanom z Kolumbie a v roztrhanom drese. Celkovo patrí Saganovi 67. priečka. Z podujatia sa nechystá odstúpiť.

„Pokračujem ďalej, aj keď s menšími zraneniami. Hádam neskončím pár dní pred koncom,“ poznamenal Sagan s úsmevom.

Vedenie tímu Bora-Hansgrohe bolo vo vyhláseniach opatrnejšie a pripomenulo, že slovenský jazdec podstúpil vyšetrenie röntgenom. Na twitteri opísalo Saganove odreniny a uviedlo: „O jeho štarte v osemnástej etape sa tím rozhodne vo štvrtok ráno.“

Viac o téme Tour de France 2018

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan