Video: Polícia našla vo fľaštičkách s čili omáčkou stovky kilogramov metamfetamínu

Austrália, metamfetamín
V Austrálii zatkli štyroch mužov v súvislosti s vyšetrovaním pašovania 400 kilogramov metamfetamínu vo fľaštičkách s čili omáčkou. Reprofoto: www.youtube.com

V Austrálii zatkli štyroch mužov v súvislosti s vyšetrovaním pašovania 400 kilogramov metamfetamínu vo fľaštičkách s čili omáčkou. Drogy za približne 300 miliónov austrálskych dolárov (v prepočte zhruba 185 miliónov eur) smerovali zo Spojených štátov amerických do Sydney.

Štyria podozriví sú vo veku 30, 34, 36 a 45 rokov. Najstaršieho z nich zadržali vo štvrtok. Austrálska polícia spolupracuje s americkými kolegami na vypátraní presného pôvodu drog. Zástupca miestnych úradov Stuart Smith objasnil, že 768 fľaštičiek bolo na ceste do tajného laboratória.

Podľa neho sú zadržaní „kľúčoví členovia“ zločineckej organizácie a prisľúbil, že chytia aj ďalších, ktorí sú na skupinu napojení.

BBC pripomína, že počet užívateľov metamfetamínu v Austrálii za uplynulé roky mierne klesol, no podľa vládnych štatistík sa zvýšil počet závislých a tiež škody spojené s užívaním tejto drogy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom