Video: Polícia upozorňuje na cudzincov, ktorí kradnú šperky

Krádež
Galantské zlatníctvo navštívila skupina anglicky hovoriacich Rumunov a ukradli šperky za viac ako 5000 eur. Reprofoto: www.facebook.com

BRATISLAVA 28. júla (WebNoviny.sk) – Polícia upozorňuje občanov na cudzincov, ktorí v Galante ukradli šperky v hodnote viac ako 5000 eur.

„Galantské zlatníctvo navštívila skupina anglicky hovoriacich Rumunov. Tvárili sa solventne. Muž si skutočne kúpil hodinky. Predavačka okrem toho zabalila do krabičky šperky. Keď jej pozornosť odvrátila iná osoba, ďalšia žena si tieto šperky vzala do svojej tašky,“ uvádza polícia na sociálnej sieti s tým, že pri tom bola aj maloletá osoba.

V zlatníctve podľa polície skupinka avizovala platbu kartou, čo nebolo možné. „Predavačke ponúkli zábezpeku 50 eur, že sa hneď vrátia a nech im zabalené šperky postráži. Tie tam však už dávno neboli,“ informuje polícia s tým, že skutok nasnímala kamera. Tie isté osoby podľa polície môžu podobne konať aj v iných častiach Slovenska. Jazdia na Mercedese Benz s írskym evidenčným číslom 05-D-83134.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom