Jan Bednarek, Pepe
Portugalčan Pepe v hlavičkovom súboji s poľským reprezentantom Janom Bednarekom počas zápasu Ligy národov. Chorzow, 11. október 2018. Foto: SITA/AP.

BRATISLAVA 11. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Poľska prehrali s výberom Portugalska 2:3 vo štvrtkovom zápase 3. skupiny A-divízie európskej Ligy národov.

V Chorzówe síce otvoril skóre stretnutia domáci Piatek, ale Andre Silva vyrovnal a vlastný gól Glika ešte pred polčasovou prestávkou znamenal vedenie hostí 2:1. Po zmene strán zvýšil náskok tímu Portugalska Bernardo Silva a v 77. min prehru Poliakov už len skorigoval Blaszczykowski.

V 2. skupine B-divízie hráči Ruska v Kaliningrade remizovali s výberom Švédska 0:0. Oba tímy v celom súboji previedli iba tri strely na bránku – Rusi jednu a Švédi dve. V C-divízii domáci Izrael zdolal Škótsko 2:1, Sbrsko zvíťazilo 2:0 v Čiernej Hore a Rumunsko triumfovalo 2:1 v Litve.

Liga národov – skupinová fáza (3. kolo)

• výsledky štvrtkových stretnutí

A-divízia – 3. skupina

CHORZÓW
Poľsko – Portugalsko 2:3 (1:2)
Góly: 18. Piatek, 77. Blaszczykowski – 31. Andre Silva, 43. Glik (vl.), 52. Bernardo Silva

Izrael – Škótsko 2:1 (0:1)
Góly: 52. Peretz, 75. O’Donnell (vl.) – 25. Mulgrew (z pok. kopu), ČK: 61. Souttar (Škótsko)