Hokejisti Popradu otočili duel, Žilinčania utrpeli debakel
Zľava: Mário Kurali a Matúš Kostúr z HK Poprad počas zápasu 30. kola Tipsport extraligy HK Poprad – HKM Zvolen. Poprad, 5. december 2014. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 22. septembra (WebNoviny.sk) – Hráči HK Poprad zvíťazili podľa očakávania v utorňajšom stretnutí 5. kola hokejovej Tipsport ligy nad reprezentáciou SR do 20 rokov, štartujúcou pod hlavičkou HK Orange 20, presvedčivo 8:2.

Mladíci síce v 10. minúte viedli pod Tatrami 2:0, ešte do prvého odchodu do kabín však stihli domáci vyrovnať. Favorit duelu nastrieľal v druhej tretine štyri góly a rozhodol o triumfe.

Strelecky sa v drese Popradu presadila nová akvizícia Rudolf Huna: skúsený útočník dal tri góly, ten posledný v 58. minúte z trestného strieľania.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 5. kolo – utorok:
HK Poprad – HK Orange 20 8:2 (2:2, 4:0, 2:0)

Góly: 12. B. Rapáč (Síkela), 13. Rudolf Huna (Kroták, Bajaruns), 24. T. Török (Síkela, B. Rapáč), 26. Rudolf Huna (Kasík, Malina), 31. B. Rapáč (Dinda, Bajaruns), 36. Hvila (R. Rapáč, Malina), 58. Bajaruns, 58. Rudolf Huna (z tr. strieľania) – 9. Hrušík (J. Šiška, J. Sukeľ), 10. Meliško (J. Milý, M.

Vylúčení: 9:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák – Gajan, M. Kollár, 493 divákov

Poprad: M. Kostúr – Gaborčík, R. Suchý, Kasík, Malina, Ťavoda, Dinda, Toma, Pitka – Hvila, L. Paukovček, Bartečko – Rudolf Huna, O. Rusnák, Kroták – B. Rapáč, Síkela, Bajaruns – Števuliak, R. Rapáč, T. Török

HK Orange 20: Škorvánek – Ivanič, Koch, Meliško, A. Sloboda, Košecký, M. Moravčík, Michalčin, Kuzmín – Briestenský, M. Surový, P. Galis – J. Milý, M. Sukeľ, Holešinský – J. Tatár, Sádecký, Klenko – J. Sukeľ, J. Šiška, Hrušík

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po utorkovom zápase 5. kola:

HK Orange 20 3 1 0 0 0 0 2 6:11 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.