Video: Portugalsko bez Ronalda remizovalo s Poľskom, v Lige národov aj prekvapenie v „déčku“

Bartosz Bereszynski, Renato Sanches
Poľský reprezentant Bartosz Bereszynski sa snaží zastaviť prenikajúceho Portugalčana Renata Sancheza počas zápasu Ligy národov, v ktorom sa zrodila remíza 1:1. Guimaraes, 20. november 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 20. novembra 23:21

BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) – V 3. skupine A-divízie futbalovej Ligy národov sa zrodila remíza 1:1 v zápase medzi Portugalskom a Poľskom.

Patový stav ani pre jedno z mužstiev nič neriešil. Zverenci Fernanda Santosa mali už vopred istý postup na Final Four, ktorý usporiada práve víťaz ME 2016. Poliaci s dvomi bodmi na konte po dvoch remízach opúšťajú najvyššiu divíziu a porúčajú sa do „béčka“.

Postup Švédska do A-divízie

B-divízia ponúkla očakávané meranie síl medzi Švédskom a Ruskom, v ktorom „tri korunky“ zvíťazili 2:0 a tešia sa z postupu do A-divízie.

Na konte majú síce 7 bodov rovnako ako ich utorňajší súper, avšak vďaka lepším vzájomným zápasom ovládli 2. skupinu a predstavia sa medzi elitou.

Veľké prekvapenie v D-divízii

V C-divízii si postup do vyššej kategórie zabezpečili Škóti a Srbi. Tabuľka tretích tímov navyše rozhodla, že spolu s Estónskom, Slovinskom a Litvou zostúpi do „déčka“ aj Cyprus.

Najnižšia D-divízia priniesla jedno veľké prekvapenie, keď sa po štyroch výhrach, dvoch remízach a 14 nazbieraných bodoch tešili z postupu do vyššej divízie futbalisti Kosova.

Prekvapivý triumf v skupine spečatili na ihrisku Malty, keď domáci celok „rozobrali“ po výsledku 4:0.

Liga národov 2018/2019 (skupinová fáza – 6. kolo)

  • výsledky utorkových zápasov

A-divízia

3. skupina

GUIMARAES
Portugalsko – Poľsko 1:1 (1:0)
Gól: 34. A. Silva – 65. Milik ( z pok. kopu) ČK: 63. Danilo (Portugalsko)

Tabuľka 3. skupiny
1. Portugalsko 4 2 2 0 5:3 8 – postup na turnaj Final Four
2. Taliansko 4 1 2 1 2:2 5
3. Poľsko 4 0 2 2 4:6 1 – istý zostup do B-divízie

B-divízia

2. skupina

ŠTOKHOLM
Švédsko – Rusko 2:0 (1:0)
Góly: 41. Lindelof, 72. Berg

Tabuľka 2. skupiny
1. Švédsko 4 2 1 1 5:3 7 – postup do B-divízie
2. Rusko 4 2 1 1 4:3 7
3. Turecko 4 1 0 3 4:7 3 – istý zostup do C-divízie

C-divízia

1. skupina

GLASGOW
Škótsko – Izrael 3:2 (2:1)
Góly: 34., 43. a 64. Forrest – 9. Kayal, 75. Zahavi

Tabuľka 1. skupiny
1. Škótsko 4 3 0 1 10:4 9 – postup do B-divízie
2. Izrael 4 2 0 2 6:5 6
3. Albánsko 4 1 0 3 1:8 3

4. skupina

BELEHRAD
Srbsko – Litva 4:1 (0:0)
Góly: 51. Žulpa (vlastný gól), 58. Mitrovič, 71. Prijovič, 74. Ljajič – 64. Petravičius

PODGORICA
Čierna Hora – Rumunsko 0:1 (0:1)
Gól: 44. Tucedean

Tabuľka 4. skupiny
1. Srbsko 6 4 2 0 11:4 15
4. Rumunsko 6 3 3 0 8:3 12
3. Čierna Hora 6 2 1 3 7:6 7
4. Litva 6 0 0 6 3:16 0 – zostup do D-divízie

D-divízia

3. skupina:

TA‘ QALI
Malta – Faerské ostrovy 1:1 (1:1)
Góly: 4. Corbolan – 3. Joensen

PRIŠTINA
Kosovo – Azerbajdžan 4:0 (1:0)
Góly: 2., 50. a 76. Zeneli, 61. Rrahmani

Tabuľka 3. skupiny
1. Kosovo 6 4 2 0 15:2 14 – postup do C-divízie
2. Azerbajdžan 6 2 3 1 7:6 6
3. Faerské ostrovy 6 1 2 3 5:10 5
4. Malta 6 0 3 3 5:14 3

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom