Video: Pre protest farmárov prerušili 16. etapu Tour de France, polícia musela použiť slzný plyn

Protest, TdF 2018
Šestnástu etapu cyklistických pretekov Tour de France prerušili pre protest francúzskych farmárov. Pred príjazdom pelotónu hodili protestujúci na cestu balíky slamy a znemožnili tak pretekárom pokračovať v etape. Reprofoto: Eurosport.
  • aktualizované 24. júla 14:23

PARÍŽ 24. júla (WebNoviny.sk) – Šestnástu etapu cyklistických pretekov Tour de France prerušili pre protest francúzskych farmárov. Stalo sa tak už po 30 km etapy z Carcassonne do Bagnéres de Luchon v Pyrenejach.

Pred príjazdom pelotónu hodili protestujúci na cestu balíky slamy a znemožnili tak pretekárom pokračovať v etape. Neplánovaná zastávka trvala približne 15 minút.

>>> Viac o 16. etape Tour de France 2018 <<<

Podľa televíznych záberov použila polícia slzný plyn, ktorý však zasiahol aj pretekárov v pelotóne. Podľa viacerých zdrojov medzi cyklistami, ktorí si museli vypláchnuť oči vodou po zásahu slzným plynom bol aj líder bodovacej súťaže Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

Lekárske vozidlo pristavené v zadnej časti pelotónu z tohto dôvodu využili aj líder pretekov Geraint Thomas, druhý muž celkovej klasifikácie Chris Froome (obaja Sky), Taylor Phinney a Daniele Martínez (EF Education First-Drapac), Arnaud Démare (Groupama FDJ), Heinrich Haussler a Rory Surtherland (obaja UAE Emirates), Sonny Colbrelli (Bahrain Merida) a Omar Fraile (Astana).

Podľa doterajších správ žiadny z pretekárov neutrpel zranenie pri pádoch, resp. v dôsledku padajúcich balíkov slamy. Farmársky protest zrejme vyplýva zo znevýhodnenia určitých oblastí Francúzska na úkor iných.

Etapa bola neutralizovaná, ale neskôr musel pelotón počkať na pretekárov, ktorí si vyplachovali oči. Po 15 minútach sa pokračovalo z miesta, kde sa etapa prerušila. Informoval o tom aj portál Cyclingnews.

Viac o téme Tour de France 2018

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Arnaud DémareChris FroomeGeraint ThomasPeter Sagan