Formula 2, nehoda, Anthoine Hubert
Nehoda počas pretekov Formuly 2, počas ktorých prišiel jazdec Anthoine Hubert o život. 31. august 2019 Reprofoto: twitter.com

Na belgickom motoristickom okruhu Spa-Francorchamps vyhasol ďalší ľudský život. V sobotňajších pretekoch formuly 2 havaroval 22-ročný Francúz Anthoine Hubert a zraneniam následne podľahol.

Veľký talent svetového motošportu

Rodák z Lyonu bol považovaný za veľký talent svetového motošportu, ale do pretekárskeho vozidla si už nikdy nesadne.

K nehode došlo krátko za výjazdom z legendárnej zákruty Eau Rouge. Anthoine Hubert stratil kontrolu nad svojim vozidlom a narazil do bariéry. Tá ho však katapultovala späť na trať a vo vysokej rýchlosti ho zasiahol Juan Manuel Correa.

Preteky boli po nehode zrušené

Práve táto zrážka s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobila smrteľné zranenia mladému Francúzovi. Po nehode boli preteky pozastavené a neskôr aj zrušené.

„FIA s poľutovaním oznamuje, že jazdec vozidla číslo 19, Anthoine Hubert z Francúzska, podľahol svojim zraneniam a zomrel o 18.35 h. Jazdec monopostu číslo 12, Juan Manuel Correa (USA), je v stabilizovanom stave a zotavuje sa v nemocnici v Liége. Viac informácií o jeho zdravotnom stave poskytneme, akonáhle bude niečo nové. Giuliano Alesi prešiel v lekárskom stredisku kontrolou a je zdravotne v poriadku,“ uvádza vo svojom oficiálnom vyhlásení Medzinárodná automobilová federácia (FIA).

Dvadsaťdvaročný Hubert figuroval v poradí šampionátu na ôsmom mieste a v tomto roku si pripísal na konto víťazstva v Monaku a vo Francúzsku. V máji 2018 sa stal členom akadémie Renaultu – francúzsky tím po tejto nehode zrušil sobotňajšie tlačové konferencie.

Na okruhu Spa-Francorchamps vyhasol pretekársky život prvýkrát od roku 1985, vtedy ešte v sérii World Sportscar Championship tragicky zomrel Nemec Stefan Bellof.