Video: Pri Seville sa zrútil Airbus, prežili dvaja ľudia

Haváriu Airbusu v Seville prežili minimálne dvaja ľudia
V blízkosti letiska v španielskej Seville sa v sobotu zrútil vojenský Airbus, na jeho palube bolo asi desať pasažierov. Foto: SITA/AP

MADRID 9. mája (WEBNOVINY) – Pri letisku v španielskej Seville sa v sobotu zrútil vojenský Airbus A400M, Havária si vyžiadala najmenej troch mŕtvych, ďalších dvoch členov posádky našli živých a previezli ich do nemocnice s ťažkými popáleninami. Bilanciu zverejnili miestne pohotovostné zložky s tým, že na palube lietadla bolo sedem ľudí, z ktorých sú dvaja zatiaľ nezvestní.

Obrazom: V Seville sa neďaleko letiska zrútil Airbus

Stroj sa zrútil do zavlažovacieho kanála vzdialeného necelé dva kilometre od komerčného letiska v Seville, ktoré v súvislosti s haváriou uzavreli. Španielsky premiér Mariano Rajoy podľa denníka El País krátko po udalosti povedal, že v lietadle mohlo byť osem až desať ľudí.

Na letisku v Seville sa zrútil Airbus, je uzavreté
Foto: youtube.com/printscreen

Čerstvo vyrobené lietadlo bolo podľa prvých informácií určené pre španielsku armádu, spoločnosť Airbus však vyhlásila, že v skutočnosti si ho mal prevziať zákazník z Turecka. V Seville sa nachádza závod na konečnú montáž turbovrtuľových strojov A400M, ktoré v uplynulých rokoch vyvinuli pre Španielsko a ďalších šesť členských štátov NATO – Belgicko, Britániu, Francúzsko, Luxembursko, Nemecko a Turecko.

Video: Pri letisku v Seville sa zrútil vojenský Airbus

https://www.youtube.com/watch?v=2WaeUYufQ-o

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mariano Rajoy