Video: Priemyselným parkom v Číne otriasla explózia, na mieste zasahujú stovky záchranárov

Čína, výbuch
Výbuch v chemickom závode na východe Číny si vyžiadal šesť obetí a 30 ťažko zranených. Explózia otriasla priemyselným parkom v meste Jen-čcheng v provincii Ťiang-su. Reprofoto: www.youtube.com

PEKING 21. marca (WebNoviny.sk) – Výbuch v chemickom závode na východe Číny si vyžiadal šesť obetí a 30 ťažko zranených. Explózia otriasla priemyselným parkom v meste Jen-čcheng v provincii Ťiang-su, informovala mestská správa.

Ako uviedla, výbuch vo výrobnom závode spoločnosti Tianjiayi Chemical je predmetom vyšetrovania. Na mieste zasahuje takmer 400 pracovníkov záchranných služieb a 86 hasičských áut. Televízia CCTV uviedla, že do 17:00 miestneho času zachránili 31 ľudí.

CCTV zverejnila na svojej webstránke zábery, na ktorých možno vidieť, ako zo závodu vychádzajú obrovské kúdele dymu šíriace sa po okolí. V momente výbuchu sa v okolí rozbili okná aj garážové dvere.

Muž, ktorý sa ubytoval v hoteli vzdialenom zhruba 6 kilometrov od miesta výbuchu a prial si byť identifikovaný len priezviskom Ting, v telefonickom rozhovore uviedol, že v budove aj na celej ulici výbuch porozbíjal sklo a najmenej štyria ľudia v hoteli utrpeli zranenia. Podľa Tinga sa zranil aj žiak neďalekej základnej školy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom