Rafael Nadal, Australian Open 2019
Španielsky tenista Rafael Nadal počas zápasu úvodného kola Australian Open 2019, v ktorom zdolala domáceho Jamesa Duckwortha 6:4, 6:3, 7:5. Melbourne, 14. január 2019. Foto: SITA/AP.

MELBOURNE 14. januára (WebNoviny.sk) – Španiel Rafael Nadal vykročil správnou nohou do novej tenisovej sezóny. V pondelňajšom stretnutí 1. kola na Australian Open (14. – 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD) zdolal domáceho Jamesa Duckwortha v troch setoch 6:4, 6:3, 7:5. V 2. kole ho čaká lepší z dvojice Matthew Ebden (Aus.) – Jan-Lennard Struff (Nem.).

V druhom sete otočil z 0:2 na 6:3

Druhý nasadený Nadal prelomil súperove podanie hneď v úvodnom geme, svoj servis si dokázal udržať a získal úvodné dejstvo v pomere 6:4. Úvod druhého setu patril Duckworthovi, keď sa dostal do vedenia 2:0. Od tohto momentu však Austrálčan stratil svoj servis až trikrát a Španiel otočil na 6:3.

V treťom sete viedol Nadal už 5:2. Domáci tenista podporovaný mnohými fanúšikmi v hľadisku zabojoval a vyrovnal na 5:5. V 12. hre však Nadal preukázal svoje skúsenosti, prelomil súperov servis šiestykrát v zápase a tešil sa z postupu do 2. kola.

V novembri podstúpil operáciu

Tridsaťtriročný Nadal podstúpil v novembri operáciu členku a do začiatku Australian Open stihol odohrať iba dva exhibičné stretnutia. Predtým naposledy sa na kurte predstavil v súťažnom stretnutí v septembri na vlaňajšom US Open, keď pre zranenie musel skrečovať semifinálový duel proti Argentínčanovi Juanovi Martínovi del Potrovi.

„Samozrejme nie je to jednoduché vrátiť sa naspäť na dvorce po dlhej dobe. Najmä keď oproti vám hráč, ktorý hrá každú loptičku veľmi agresívne. Do každej výmeny išiel zjavne s taktikou maximálne dvoch úderov od základnej čiary,“ uviedol Nadal podľa webu podujatia ausopen.com.

Nadal ja za všetko veľmi šťastný. „Bol som smutný, keď som sa pre zranenie nohy musel odhlásiť z turnaja v Brisbane. Také niečo sa ale pri návrate môže stať. Snažím sa zlepšovať každým dňom. Myslím, že nám za sebou dobrý týždeň, čo sa týka tréningu,“ dodal.