Video: Raketa explodovala krátko po štarte, mierila k ISS

Vesmírna raketa smerujúca k stanici ISS explodovala
Raketa Antares 130 mala do vesmíru vyniesť bezpilotnú nákladnú loď Cygnus, na palube ktorej sa nachádzali viac ako dve tony vybavenia a zásob pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Celková hodnota rakety a lode bola približne 200 miliónov dolárov. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) – Raketa Antares 130 vyvinutá spoločnosťou Orbital Sciences Corporation explodovala v utorok iba niekoľko sekúnd po štarte zo základne Wallops Flight Facility na ostrove Wallops v americkom štáte Virgínia.

Obrazom: Vesmírna raketa smerujúca k stanici ISS explodovala

Raketa mala do vesmíru vyniesť bezpilotnú nákladnú loď Cygnus, na palube ktorej sa nachádzali viac ako dve tony vybavenia a zásob pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS).

Príčina výbuchu, ku ktorému došlo o 18:22 miestneho času (23:22 SEČ), zatiaľ nie je známa. Predstavitelia Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) a Orbital Sciences Corporation uviedli, že pri nehode sa nikto nezranil.

Celková hodnota rakety a lode bola približne 200 miliónov dolárov (v prepočte takmer 157 miliónov eur). Malo ísť o tretiu misiu spoločnosti Orbital Sciences Corporation, ktorá s NASA uzavrela kontrakt v hodnote 1,9 miliardy dolárov o dopravovaní zásob na ISS.

Video: Raketa explodovala krátko po štarte

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom