NBA
Efektný smeč Normana Powella z Toronta počas piateho zápasu prvého kola NBA, v ktorom Raptors na domácej palubovke zdolali Indianu 102:99. Toronto, 26. apríl 2016. Foto: Nathan Denette/The Canadian Press via AP

NEW YORK 27. apríla (WebNoviny.sk) – S trinásťbodovým náskokom vstupovali basketbalisti Indiany v Toronte do poslednej štvrtiny utorňajšieho piateho zápasu štvrťfinále Východnej konferencie NBA, ale ani ten im nestačil na víťazstvo. Domáci napokon v záverečnej časti hry prekonali manko vydareným úsekom 15:2, triumfovali 102:99 a v sérii vedú 3:2. V sobotu sa dianie vracia do Indianapolisu.

„Hrozné. Mali sme šancu zvíťaziť vonku, ujať sa vedenia a ísť domov, ale opäť sa nám to nepodarilo,“ zlostil sa krídelník Paul George, ktorého 39 bodov vyšlo nazmar. V úvode poslednej štvrtiny sedel na lavičke, keď Raptors začali metať oheň a síru. „Na konci tretej štvrtiny vyzeral byť vyšťavený, mali sme slušný náskok, a tak dôveru dostali iní. Absolvovali náročný úsek,“ poznamenal kouč Frank Vogel.

Domáci líder DeMar DeRozan strieľal v prvých štyroch dueloch série s úspešnosťou iba 29,6 percenta, tentoraz premenil z hry 10 z 22 pokusov a 12 z 13 trestných hodov. „Všetko je to o trpezlivosti. Nemôže vás ovládnuť nervozita, frustrácia. Musíte vytrvať,“ prezradil svoj recept v utorok 34-bodový rozohrávač.

Aj v Atlante sa v zápase číslo päť podarilo uspieť domácim (110:83), nad Boston vedú 3:2 na zápasy. Po nevydarenej prvej štvrtine 15:20 dali Hawks v nasledujúcich dvoch dovedna 74 bodov. „Získate si publikum, padne vám zopár striel a obruč akoby sa zväčšovala a zväčšovala,“ povedal krídelník Kent Bazemore, ktorého tím môže v piatok v Bostone spečatiť postup do druhého kola, kde na víťaza série čaká Cleveland.