Real Madrid
Kolumbijský útočník Realu Madrid James Rodríguez oslavuje svoj gól do siete Almeríe počas zápasu španielskej Primera División. Madrid, 29. apríl 2015. Foto: SITA/AP

MADRID 29. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid podľa predpokladov premenili výhodu domáceho prostredia na víťazstvo nad Almeríou (3:0) v stredajšom súboji 34. kola Primera División a náskok FC Barcelona na čele tabuľky opäť znížili na dva body.

Celta Vigo tesne zvíťazila

Skóre zápasu na madridskom Štadióne Santiaga Bernabeua otvoril v 44. minúte James Rodríguez. Krátko po zmene strán si dal obranca hostí Mauro Dos Santos vlastný gól a víťazstvo favorita pečatil v 84. minúte Álvaro Arbeloa.

Tesné víťazstvo 1:0 dosiahla Cela Vigo doma s Malagou, keď jediný gól strelil v 89. minúte Doran Nolito. V treťom dosiaľ skončenom stredajšom zápase na Pyrenejskom polostrove Eibar podľahol FC Sevilla 1:3. Hostia preskočili v tabuľke doteraz štvrtú Valenciu.

Torres predviedol krásne sólo

Útočník Fernando Torres strelil víťazný gól v súboji Atlética Madrid na trávniku Villarreralu a priblížil svoj tím k opätovnej účasti v Lige majstrov. Bývalá hviezda FC Liverpool profitovala v 74. minúte z chyby Erica Baillyho. Torres predviedol bežecké sólo takmer z polovice ihriska s loptou a po oklamaní dvoch obrancov aj brankára zakončil do odkrytej bránky. Strelecký žolík Atlética sa objavil na trávniku len 12 minút pred svojím gólom ako striedajúci hráč za Maria Mandžukiča.

„Tento zápas bol veľmi tesný a rozhodnúť pre seba ho mohol ktorýkoľvek z tímov. Gól sme napokon dali my a zrejme nemôžeme povedať, že je to nespravodlivé,“ povedal Torres pre TV Canal Plus. Po chvíli dodal: „Gól znamená priblíženie si Ligy majstrov na ďalšiu sezónu. Čím skôr to budeme mať vo vrecku, tým lepšie.“

Úradujúci španielsky majster Atllético Madrid je momentálne v tabuľke na treťom mieste s odstupom deväť bodov na vedúcu Barcelonu.