Jesé Rodríguez
Futbalista Realu Madrid Jesé Rodríguez sa raduje z gólu, ktorý strelil do siete Eibaru počas zápasu 31. kola Primera División. 'Biely balet' zvíťazil 3:0. Madrid, 11. apríl 2015. Foto: SITA/AP

MADRID 11. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona zaváhali v sobotňajšom dueli 31. kola španielskej Primera División, keď len remizovali na pôde FC Sevilla 2:2, hoci viedli 2:0. Skóre duelu otvoril v 14. minúte argentínsky klenot Kataláncov Lionel Messi, vedenie „blaugranas“ zveľadil po polhodine hry Neymar. Domáci ešte do prestávky stihli odpovedať zásluhou Évera Banegu a šesť minút pred koncom upravil Kévin Gameiro na konečných 2:2 po chybe Gerarda Piqueho.

„Sú to skvelé pocity, dosiahnuť prvý gól proti Barcelone v kariére. Najdôležitejšie je, že som pomohol mužstvu získať bod, ktorý sa nám v La Lige zíde. Máme silný káder s výbornou mentalitou. Tréner často obmieňa základnú zostavu. Je to náročné, ale vychádza nám to,“ radoval sa podľa goal.com strelec gólu na 2:2, 27-ročný francúzsky zakončovateľ Gameiro.

Real sa doťahuje na Barcelonu

Sevilla remízou s FCB urobila veľkú službu Realu Madrid, najbližšiemu prenasledovateľovi „blaugranas“ v najvyššej španielskej súťaži. Kráľovský veľkoklub v sobotu po domácom triumfe 3:0 nad outsiderom z Eibaru znížil manko na vedúcu Barcelonu na dva body.

Prvý gól zápasu si pripísal Cristiano Ronaldo. Tridsaťročná portugalská hviezda „bieleho baletu“ mohla proti Eibaru nastúpiť vďaka tomu, že uspel s odvolaním sa proti žltej karte, ktorú inkasoval v 51. min stredajšieho duelu La Ligy na pôde tímu Rayo Vallecano a súťažný výbor Primera División jeho jednozápasový dištanc anuloval. Poisťujúce presné zásahy „pusiniek“ dosiahli v 31. min Javier Hernández a v 83. min Jesé Rodríguez.

Atlético zaostáva za Realom o sedem bodov

Tretie družstvo poradia najvyššej španielskej súťaže Atlético Madrid iba remizovalo na trávniku siedmej Málagy 2:2. Hrdinom hosťujúcich „Los Colchoneros“ bol dvojgólový Antoine Griezmann. Dvadsaťštyriročný francúzsky útočník odklial svätyňu domácich v 25. a 78. min. Na druhej strane mu smolne vlastným gólom kontroval Fernando Torres a Samuel García Sánchez.

Atlético Madrid zaostáva za mestským rivalom Realom o sedem bodov, pred štvrtou Valenciou rovnako ako pred piatou Sevillou má štvorbodový náskok. Andalúzsky klub FC Sevilla je v tabuľke nižšie vinou menej priaznivého skóre.