Karim Benzema
Karim Benzema z Realu Madrid si spracováva loptu počas zápasu 9. kola La Ligy, v ktorom "biely balet" zdolal Eibar 3:0. Madrid, 22. október 2017. Foto: SITA/AP.

MADRID 22. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Realu Madrid na vlastnom ihrisku zvíťazili nad hráčmi Eibaru 3:0 v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy.

Úradujúci majster si triumf zabezpečil už v prvom polčase vlastným gólom Paula Oliveiru a zásahom Marca Asensia. Na konečný rozdiel triedy upravil v závere zápasu Marcelo. „Biely balet“ naplno bodoval vo štvrtom dueli po sebe a posunul sa na 3. miesto v ligovej tabuľke.

Celta Vigo doma podľahla Altéticu Madrid 0:1. Jediný gól zápasu strelil v 28. min Kevin Gameiro. Slovenský reprezentant v drese Celty Stanislav Lobotka odohral celý zápas, do štatistík sa však nezapísal. Atlético je tretie v neúplnej tabuľke, Celta desiata.

FC Villarreal zvíťazil nad Las Palmas poľahky 4:0. Všetky góly pritom prišli až v druhom polčase. Za domácich skórovali Cédric Bakambu, Mario Gaspar a Nicola Sansone, „vlastencom“ na 0:3 z pohľadu hostí prispel Ximo Navarro. Villarreal poskočil na piate miesto v tabuľke, Las Palmas je na osemnástej priečke.