Cristiano Ronaldo
Hviezda Realu Madrid Cristiano Ronaldo počas zápasu 29. kola La Ligy, v ktorom "biely balet" zdolal Alavés 3:0. Madrid, 2. apríl 2017. Foto: SITA/AP.

MADRID 2. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Realu Madrid triumfovali na Estadio Santiago Bernabéu nad Alavésom 3:0 v nedeľňajšom stretnutí 29. kola La Ligy. V prvom polčase skóroval Karim Benzema, v druhej časti zápasu pridali góly „bieleho baletu“ Isco a Nacho.

Darilo sa aj najväčšiemu konkurentovi Realu Madrid v boji o španielsky titul FC Barcelona. „Blaugranas“ zvíťazili v Granade 4:1. Na otvárací gól Luisa Suáreza dokázal odpovedať domáci Jérémie Boga v úvode druhého polčasu. Napokon sa však tešili hostia – rozhodujúci zásah dosiahol Paco Alcacér.

Granada dohrávala bez vylúčeného Ucheho Agba a hostia presilovku zužitkovali, keď najprv vlastného brankára prekonal Matthieu Saunier a v závere duelu sa presadil Neymar. Barcelona zaostáva za vedúcim „bielym baletom“ o dva body, ale Real má zápas k dobru. Granada je na 19. mieste.

Granada – FC Barcelona 1:4 (0:1)
Góly: 50. Boga – 44. L. Suárez, 64. Paco Alcacér, 83. Saunier (vlastný), 90.+ Neymar, ČK: 82. Agbo (Granada) po druhej ŽK