Cristiano Ronaldo
Futbalista Realu Cristiano Ronaldo (vpravo) strelil gól do brány Celty Vigo. Foto: SITA/AP

MADRID 25. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Realu Madrid zvládli boj o prvé miesto v najvyššej španielskej súťaži, keď v sobotu zvíťazili na ihrisku Celty Vigo 3:1. Hostia viedli po prvom polčase už 2:0 po góloch Cristiana Ronalda a Danila, domáci napriek vylúčeniu Gustava Cabrala dokázali ešte zdramatizovať duel po presnom zásahu Nolita päť minút pred koncom. Víťaznú bodku za stretnutím dal v nadstavenom čase Marcelo. Pre Celtu je to prvá prehra v sezóne, Real zostal jediným tímom v Primera División, ktorý má v kolonke prehier nulu.

Hráči FC Sevilla si doma poradili s Getafe 5:0, keď až tri góly dosiahli z pokutového kopu. Hrdinom bol trojgólový Francúz Kevin Gameiro, ktorý už po hodine hry dovŕšil hetrik. V záverečnom sobotňajšom stretnutí Málaga doma zdolala favorizovanú La Coruňu 2:0. Víťazný tím sa posunul zo sedemnástej na pätnástu priečku v tabuľke.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 9. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Góly: 35., 45. a 60. Gameiro (tretí z pok. kopu), 49. Banega (z pok. kopu), 81. Konopľanka (z pok. kopu), ČK: 59. Vigaray (Getafe) po druhej ŽK

1. Real Madrid 9 6 3 0 21:3 21

2. Celta Vigo 9 5 3 1 18:11 18

3. FC Barcelona 8 6 0 2 17:11 18

4. Atlético Madrid 7 5 1 2 12:4 16

5. Villarreal 8 5 1 2 13:7 16

6. Eibar 8 3 4 1 11:7 13

7. La Coruňa 9 3 4 2 14:11 13

8. Valencia 8 3 3 2 7:5 12