Gareth Bale,
Hráč Realu Madrid Gareth Bale počas semifinále majstrovstiev sveta klubov FIFA. Foto: SITA/AP

ABÚ ZABÍ 19. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Realu Madrid sa tretíkrát za sebou prebojovali do finále majstrovstiev sveta klubov FIFA. V stredajšom semifinálovom zápase v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch zdolali japonský tím Kašima Antlers 3:1.

Real má šancu na tretí triumf v tejto súťaži za sebou, keďže titul vyhral aj v predchádzajúcich dvoch rokoch, v minulosti aj v decembri 2014.

Hrdinom „bieleho baletu“ v stredajšom súboji bol autor hetrik Gareth Bale, ktorý skóroval v 44., 53. a 55. minúte. Skóre duelu otvoril tesne pred prestávkou po peknom vysunutí od Marcela. Druhý zásah pridal po nedorozumení v defenzíve japonského súpera a tretí z ľavej strany tiež po prihrávke od Marcela. Za Japoncov v 78. minúte skorigoval Šoma Doi, tento gól odobril aj systém VAR.

Finálovým súperom Realu bude v sobotu 22. decembra o 17.30 h SEČ domáci tím Al-Ain, ktorý v semifinále vyradil argentínsky River Plate.

Majstrovstvá sveta klubov vo futbale v SAE

• XV. ročník – stredajší výsledok:

semifinále
Kašima Antlers (Jap.) – Real Madrid (Šp.) 1:3 (0:1) – do finále postúpil Real Madrid
Góly: 78. Doi – 44., 53. a 55. Bale