Eden Hazard, Jorge Miramon, Real Madrid, Levante
Jorge Miramon (Levante) sa snaží zobrať loptu Edenovi Hazardovi z Realu Madrid počas zápasu 4. kola La Ligy, v ktorom "biely balet" na domácom trávniku zvíťazil 3:2. Madrid, 14. september 2019. Foto: SITA/AP.

Hráči Realu Madrid sa na budúcotýždňový zápas Ligy majstrov proti Parížu St. Germain naladili víťazne. V sobotňajšom dueli zdolali Levante tesne 3:2.

Po prvom polčase viedol „biely balet“ trojgólovým rozdielom a vyzeralo to na jeho jasnú záležitosť. Po prestávke však hostia zabojovali, dvakrát skórovali, ale vyrovnať už nedokázali.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili aj v druhom domácom ligovom zápase výsledkom 5:2. Po augustovom triumfe nad Betisom si rovnakým skóre v sobotu poradili aj s Valenciou.

Gólový účet v katalánskom drese si otvoril Holanďan Frenkie de Jong a dvoma presnými zásahmi sa zaskvel Luis Suárez.

La Liga 2019/2020 – 4. kolo

• sobota

Real Madrid – Levante 3:2 (3:0)
Góly: 25. a 31. Benzema, 40. Casemiro – 49. Mayoral, 75. Melero

Real Sociedad – Atlético Madrid 2:0 (0:0)
Góly: 58. Odegaard, 61. Monreal

Leganés – Villarreal 0:3 (0:2)
Góly: 26. a 90.+ Moreno, 39. J. Silva (vlastný)

FC Barcelona – FC Valencia
Góly: 2. Fati, 7. De Jong, 52. Piqué, 61. a 82. Suárez – 29. Gameiro, 90.+2 Gomez