Real Madrid triumfoval na pôde Juventusu Turín, „Bavori“ tesne zvíťazili nad Sevillou

Futbal, Liga majstrov, Real Madrid
Futbalisti Real Madrid počas štvrťfinále Ligy majstrov Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. apríla (WebNoviny.sk) Real Madrid a Bayern Mníchov sú po utorku bližšie k postupu do semifinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018 ako ich štvrťfináloví súperi.

„Biely balet“ triumfoval na pôde Juventusu Turín hladko 3:0, keď prvé dva góly dosiahol Cristiano Ronaldo a tretí pridal obranca Marcelo. Navyše, za hostí pálili do brvna Toni Kroos a striedajúci Mateo Kovačič. Cristiano Ronaldo sa stal prvým hráčom, ktorému sa podarilo skórovať v desiatich po sebe idúcich dueloch LM. V domácom tíme nedohral zápas Paulo Dybala, ktorý po dvoch žltých kartách putoval predčasne pod sprchy v 66. min za stavu 0:2. Odveta v Madride v stredu 11. apríla by mala byť už len formalitou.

„Bavori“ zvíťazili v Španielsku nad FC Sevilla 2:1 a počas budúceho týždňa budú chcieť pred vlastnými fanúšikmi potvrdiť postup medzi kvarteto najlepších klubov v Európe. Domáci síce vyhrávali od 31. minúty presným zásahom Pabla Sarabia, ale o šesť minút neskôr Jesús Navas usmernil za vlastného brankára loptu z kopačky Francka Ribéryho. Triumf nemeckého klubu zariadil v 68. minúte hlavou Thiago Alcantara, keď loptu ešte tečoval domáci kapitán Sergio Escudero.

Liga majstrov 2017/2018 – štvrťfinále

• odvetné zápasy, utorok

FC Sevilla (Šp.) – Bayern Mníchov (Nem.) 1:2 (1:1) – odveta 11. apríla v Mníchove
Góly: 32. Pablo Sarabia – 37. Jesús Navas (vlastný), 68. Thiago Alcantara,rozhodoval:Orsato (Tal.)

FC Sevilla: Soria – Jesús Navas, Kjaer, Lenglet, Sergio Escudero – N’Zonzi, G. Pizzaro – Pablo Sarabia, F. Vázquez, J. Correa (78. Sandro Ramírez) – Ben Yedder (80. Muriel)
Bayern Mníchov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Bernat (46. Rafinha) – A. Vidal (36. James Rodríguez), Javi Martínez, Thiago Alcantara – Th. Müller, Lewandowski, F. Ribéry (79. A. Robben)

Juventus Turín (Tal.) – Real Madrid (Šp.) 0:3 (0:1) – odveta 11. apríla v Madride
Góly: 3. a 64. C. Ronaldo, 72. Marcelo, ČK: 66. Dybala (Juventus) po druhej ŽK, rozhodoval: Cakir (Tur.)

Juventus Turín: Buffon – De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Kwadwo Asamoah (69. Mandžukič) – Khedira (75. Cuadrado), Bentancur – Douglas Costa (69. B. Matuidi), Dybala, Alex Sandro – G. Higuaín
Real Madrid: K. Navas – Dani Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Modrič (82. Kovačič), Kroos, Casemiro, Isco (75. Marco Asensio) – Benzema (59. Vázquez), C. Ronaldo