Lionel Messi, FC Barcelona
1
Hviezdny Lionel Messi sa teší zo svojho gólu v sieti Eibaru počas zápasu 19. kola La Ligy, v ktorom jeho FC Barcelona zvíťazil 3:0. Barcelona, 13. január 2019. Foto: SITA/AP.
13. 01. 2019 22:51 FutbalŠpanielskoFutbal z lokality Španielsko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Real Madrid vydrel výhru nad Betisom, Messi s historickým míľnikom pomohol k triumfu FC Barcelona

MADRID 13. januára (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili nad Eibarom 3:0 v rámci nedeľňajších zápasov 19. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Liga.

Pri triumfe tímu z Camp Nou sa dvomi gólmi zaskvel Luís Suárez, ktorý postupne skóroval v 19. a 59. min. Tretí gól domácich „blaugranas“ pridala v 53. min najväčšia hviezda tímu Lionel Messi.

Argentínčan prezývaný ‚La Pulga‘ (blcha, pozn.) dosiahol ďalší historický míľnik, keďže strelil svoj 400. gól v La Lige. So 17. gólmi je zároveň naďalej najlepším strelcom súťaže v aktuálnom ročníku. Barcelončania stále sídlia na prvom mieste so ziskom 43 bodov a 5-bodovým náskokom nad druhým Atléticom Madrid.

Víťazný gól Realu v 88. minúte

Real Madrid sa natrápil na víťazstvo na pôde Betisu Sevilla 2:1. Hoci „biely balet“ strelil úvodný gól stretnutia už po 13. minútach hry zásluhou Chorváta Luku Modriča, po zmene strán však v 67. minúte prišiel vyrovnávajúci gól Sergia Canalesa, ktorý v rokoch 2010 až 2012 nastupoval práve za „pusinky“.

Zisk troch bodov pre klub z Madridu napokon zabezpečil po vydarenom priamom kope Dani Ceballos v 88. minúte, ktorý podobne ako Canales dal gól svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi. Real sa vďaka tomuto triumfu vyšvihol na priebežné 4. miesto v La Lige, na vedúcu Barcelonu stráca naďalej 10 bodov.

Griezmann rozhodol o triumfe Atlética

Athletic Bilbao zdolal na domácej pôde FC Sevilla 2:0. Hrdinom zápasu na štadióne San Mamés bol odchovanec domáceho celku Iňaki Williams. Najskôr v 23. min nekompromisne zakončil rýchly brejk a sedem minút pred koncom sa zaskvel sólom od polovice ihriska.

„Baskovia“ sa tak revanšovali súperovi za prehru 1:3 zo zápasu Copa del Rey, ktorý sa odohral len pred troma dňami. V ligovej tabuľke sa Bilbao posunulo na priebežné 16. miesto, Sevilla je naďalej tretia so ziskom 33 bodov.

V úvodnom nedeľňajšom dueli sa tešili z triumfu futbalisti Atlética Madrid, ktorí zdolali Levante 1:0. O troch bodoch pre favorita rozhodol francúzsky útočník Antoine Griezmann premeneným pokutovým kopom z 57. min. Penalte predchádzala ruka Čiernohorca v drese hostí Nikolu Vukčeviča.

„Los Colchoneros“ vďaka desiatemu triumfu v sezóne skresali manko na vedúcu Barcelonu na rozdiel dvoch bodov.

20. Huesca 19 2 5 12 17:36 11

Getafe triumfovalo na pôde „žltej ponorky“, v 19. kole La Ligy sa zrodili aj dve remízy Real Madrid v prvom osemfinále Copa del Rey nezaváhal, trénera Solariho potešil výkon Júniora

Video: Štefan Harabin podal ústavnú sťažnosť na prezidentské voľby Video: Portugalci uhrali v kvalifikácii na ME 2020 druhú remízu, Francúzi a Angličania nezaváhali Sú muži lepšími politickými lídrami? Viac ako polovica žien nesúhlasí s výsledkami prieskumu Farmári protestujú ďalej, vyrážajú na protestnú jazdu na koňoch naprieč Slovenskom Skúšali ste si bicyklom ohriať vodu v rýchlovarnej kanvici? Na Slovensku funguje unikátna elektráreň Samosprávam hrozí zadĺženie, smerácke obedy zadarmo a rekreačné poukazy ich budú stáť milióny eur Foto: Petra Vlhová prevzala od ministra obrany pamätnú medailu, získala aj finačný šek Na Bali zadržali Andreja, ktorý sa pokúšal prepašovať orangutana