Ronaldo

MADRID 3. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid sa postarali v sobotu o ďalšie prekvapenie v najvyššej španielskej súťaži Primera División, keď podľahli domácej Granade 0:1.

Jediný gól strelila paradoxne najväčšia hviezda „bieleho baletu“ Cristiano Ronaldo, ktorý v 22. min poslal hlavou center od rohovej zástavky do vlastnej siete.

„Nebol to dobrý zápas, prehrali sme a ja som za to zodpovedný. Nepáčil sa mi prvý polčas, hrali sme otrasne. Po prestávke sme boli úplne iným mužstvom a dominovali sme. Mali sme šance na skórovanie, ale aj keby sme ich dokázali zužitkovať, náš výkon nebol dostatočný. Na hráčoch bolo vidieť veľké úsilie po ťažkom stredajšom pohárovom zápase. Niektoré tímy majú viac času na regeneráciu, ale to nie je vysvetlenie nášho zlého výkonu,“ uviedol tréner Madridčanov José Mourinho.

Portugalský kouč vzdal boj o majstrovský titul už pred Vianocami a najčerstvejšie zaváhanie jeho zverencov môže priniesť najväčšiemu konkurentovi FC Barcelona už 18-bodový náskok, ak zvíťazí v nedeľu na ihrisku Valencie.

V bránke Realu Madrid dostal popri zranenom Ikerovi Casillasovi opäť prednosť Diego López pred Antoniom Adánom. Po vydarenom stredajšom El Clásicu odohral celý duel aj francúzsky stopér Raphael Varane.

Na opačnej strane nevyrukoval nový kormidelník Lucas Alcaraz s najsilnejšou zostavou, na lavičke zostala posila z Málagy Diego Buonanotte, ktorý sa dostal na ihrisko v 75. minúte.

Výsledky:

Granada – Real Madrid 1:0 (1:0)

Gól: 22. Cristiano Ronaldo (vlastný)

Granada 1-0 Real Madrid by goalsarena2012

Espanyol Barcelona – Levante 3:2 (1:0)

Góly: 42. Iborra (vlastný), 67. Stuani, 69. Sergio García – 47. Rubén García, 87. Martins

Getafe – Deportivo La Coruňa 3:1 (1:1)

Góly: 25. D. Castro (z pok. kopu), 81. Á. Vázquez, 84. Colunga – 12. Pizzi (z pok. kopu), ČK: 11. Moyá – 71. Aguilar

Getafe 3-1 Dep. La Coruna by 2013fasthighlights

Osasuna Pamplona – Celta Vigo 1:0 (0:0)

Gól: 55. Armenteros

Osasuna 1-0 Celta de Vigo by 2013fasthighlights

1. FC Barcelona 21 19 1 1 71:24 58

2. Atlético Madrid 21 15 2 4 42:21 47

3. Real Madrid 22 13 4 5 54:21 43

4. Málaga 21 10 5 6 33:19 35