Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo (vpravo) z Realu páli jeden zo svojich projektilov na bránku Atlética počas zápasu španielskej Primera División. Madrid, 19. novembra 2016. Foto: SITA/AP

MADRID 19. novembra (WebNoviny.sk) – V madridskom derby uspeli futbalisti Realu, ktorí v sobotňajšom šlágri 12. kola najvyššej španielskej súťaže vyhrali nad hráčmi Atlética jednoznačne 3:0.

Hviezdou duelu sa stal portugalský útočník Cristiano Ronaldo, ktorý dosiahol hetrik. V 23. min otvoril skóre, keď z priameho kopu prepálil múr, v 71. min ho v šestnástke fauloval Stefan Savič a Ronaldo premenil pokutový kop. O šesť minút neskôr zužitkoval center Garetha Bala a uzavrel skóre zápasu na 3:0 a zároveň sa 8 gólmi dotiahol na lídrov poradia kanonierov z Barcelony – Lionela Messiho a Luisa Suáreza. „Biely balet“ si vďaka triumfu upevnil prvé miesto v La Lige, s náskokom 4 bodov pred FC Barcelona, pričom v ligovom ročníku 2016/2017 ešte neprehral.

Barcelona na vlastnom ihrisku iba remizovala s Málagou 0:0. Zverenci Louisa Enriqueho nedokázali využiť takmer polhodinovú výhodu o jedného hráča, keď v 68. minúte po škaredom faule na Neymara dostal červenú kartu Diego Llorente. Hostia napokon dohrávali deviati – v nadstavenom čase putoval predčasne do šatne aj Juan Carlos. Katalánčanom chýbal rad opôr. Okrem zranených Andrésa Iniestu či Luisa Suáreza vypadol zo zostavy aj hviezdny Lionel Messi. Podľa vyjadrenia klubu sa pred zápasom necítil dobre a dokonca zvracal.

Futbalisti FC Sevilla parádnym obratom uspeli na trávniku La Corune, keď zvíťazili 3:2. Hostia po góloch Holanďana Ryana Babela a Rumuna Florina Andoneho prehrávali už 0:2, ale na konci prvého dejstva znížil Francúz Mike Christopher N’Zonzi a v závere zápasu zvrátili výsledok v prospech Sevillčanov Španiel Victor Vitolo a argentínsky obranca Gabriel Mercado. Ten sa presadil po rohovom kope zblízka v druhej minúte nadstaveného času. FC Sevilla je v neúplnej tabuľke tretí, La Coruni patrí 16. priečka.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:
Deportivo La Coruňa – FC Sevilla 2:3 (2:1)

Góly: 1. Babel, 42. Andone – 44. N’Zonzi, 87. Vitolo, 90.+ Mercado

FC Barcelona – Málaga 0:0

ČK: 68. D. Llorente, 90.+ J. Carlos (obaja Málaga)

Eibar – Celta Vigo 1:0 (1:0)

Gól: 9. F. Rico, ČK: 90. Álvarez, 90.+ Mallo (obaja Celta)

Atlético Madrid – Real Madrid 0:3 (0:1)

Góly: 23., 71. a 77 C. Ronaldo (druhý z pok. kopu)