Lionel Messi, Cristiano Ronaldo
Zľava: Cristiano Ronaldo a Lionel Messi počas nedeľňajšieho zápasu Primera División. Foto: SITA/AP

MADRID 23. marca (WEBNOVINY) – Druhé tohtosezónne El Clásico, súboj dvoch najúspešnejších španielskych futbalových klubov Realu Madrid a FC Barcelona, sa na Štadióne Santiaga Bernabéua v nedeľu skončilo víťazstvom Blaugranas 4:3. Hetrikom sa v tomto zápase blysol Lionel Messi, ktorý dva svoje góly strelil z penalty. Zásluhou výhry má Barca na vedúci „biely balet“ už len jednobodové manko.

Skóre duelu otvoril v 7. min Andrés Iniesta, ktorý krížnou strelou prekonal brankára Realu Diega Lópeza. Priaznivcov madridského klubu potešil francúzsky zakončovateľ Karim Benzema, gólmi v 20. a 24. min posunul Real do vedenia 2:1. O dve minúty neskôr bol Benzema blízko k tretiemu gólu, jeho strelu zastavil pred bránkovou čiarou stopér Barcelony Gerard Piqué. Tri minúty pred koncom prvého polčasu vyrovnal strelou po trávniku Messi.

V 55. min skóroval z pokutového kopu Portugalčan Cristiano Ronaldo a Real viedol 3:2. O osem minút neskôr fauloval Sergio Ramos Brazílčana v službách FC Barcelona Neymara a inkasoval červenú kartu. Z následného pokutového kopu opäť vyrovnal argentínsky reprezentant Messi. Rozhodujúci gól padol šesť minút pred koncom riadneho hracieho času, po nedovolenom zákroku v šestnástke Realu na Iniestu zavŕšil Messi hetrik.

V nedeľu išlo o 226. kapitolu vzájomných súťažných súbojov týchto dvoch klubov. Lepšou bilanciou disponuje Real, ktorý má na konte dovedna 90 víťazstiev, „Barca“ má len o dva menej, až 48 zápasov sa skončilo nerozhodne. Skóre hovorí tiež v prospech madridského mužstva 382:367.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 29. kola Primera División:
Real Madrid – FC Barcelona 3:4 (2:2)

Góly: 20. a 24. Benzema, 55. C. Ronaldo (z pok. kopu) – 42., 65. a 84. L. Messi (druhý a tretí z pok. kopu), 7. A. Iniesta, ČK: 63. Sergio Ramos (Real) za faul

Osasuna – FC Sevilla 1:2 (0:2)

Góly: 90.+ Acuňa – 27. Samperio, 45.+ Bacca (z pok. kopu)

Betis Sevilla – Atlético Madrid 0:2 (0:0)

Góly: 58. Gabi, 64. Diego Costa, ČK: 55. Braian Rodríguez (Betis) po druhej ŽK

Valencia – Villarreal 2:1 (2:0)

Góly: 35. a 44. Javi Fuego – 83. Dos Santos

1. Real Madrid 29 22 4 3 80:30 70

2. Atlético Madrid 29 22 4 3 66:21 70