Real Madrid - Getafe
Karim Benzema (vľavo) z Realu Madrid počas zápasu španielskej Primera División proti Getafe. Foto: SITA/AP

MADRID 5. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 14. kola Primera División na trávniku Granady 2:0.

Hostia strelili v oboch polčasoch po jednom góle. O prvý presný zásah sa postaral v 20. min Diego Godín a v 76. min rozhodol o konečnom výsledku Antoine Griezmann.

Atlético sa v tabuľke najvyššej španielskej súťaže opäť dostalo na druhé miesto pred svojho mestského rivala Real Madrid, pred ktorým má náskok dva body. Atlético rovnako stráca na vedúcu Barcelonu dva body, „blaugranas“ vo večernom dueli remizovali s Valenciou 1:1, keď v drese domácich trafil do čierneho v závere Santi Mina. Za hostí skóroval Luis Suárez.

Hráči Realu Madrid na domácom trávniku presvedčivo zdolali Getafe 4:1. O úvodné dva presné zásahy „bieleho baletu“ sa postaral francúzsky útočník Karim Benzema, tretí zásah pridal Walesan Gareth Bale a štvrtý portugalský kanonier Cristiano Ronaldo. Všetky góly Real stihol streliť ešte v prvom polčase, hostia v druhej štyridsaťpäťminútovke dokázali len skorigovať zásluhou Alexisa Delgada.

Výsledky sobotňajších stretnutí 14. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:
Real Madrid – Getafe 4:1 (4:0)

Góly: 4. a 16. Benzema, 35. Bale, 38. C. Ronaldo – 70. Alexis Delgado

Granada – Atlético Madrid 0:2 (0:1)

Góly: 20. Godín, 76. Griezmann

Valencia – FC Barcelona 1:1 (0:0)

Góly: 86. Santi Mina – 59. L. Suárez

Výsledky stretnutí Deportivo La Coruňa – FC Sevilla (začiatok 22.00 h SEČ) a Betis Sevilla – Celta Vigo (22.05) odvysiela agentúra SITA v nedeľu ráno.

1. FC Barcelona 14 11 1 2 34:13 34

2. Atlético Madrid 14 10 2 2 20:6 32

3. Real Madrid 14 9 3 2 32:12 30

4. Celta Vigo 13 7 3 3 24:21 24

5. La Coruňa 13 5 6 2 20:13 21

6. Villarreal 13 6 3 4 16:14 21

7. Eibar 13 5 5 3 17:14 20

8. Bilbao 13 6 2 5 21:16 20