Real Madrid
Jesse z Realu Madrid v súboji s hráčmi FC Sevilla počas stredajšej dohrávky 16. kola Primera División, v ktorom 'biely balet' zvíťazil 2:1. Madrid, 4. február 2015. Foto: SITA/AP

MADRID 5. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v stredajšom dohrávanom stretnutí 16. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División nad FC Sevilla 2:1 a upevnili si líderské postavenie v tabuľke La Ligy.

Sevilla sa do viacbodového trháku nedostala

Pred odvekým rivalom a druhým mužstvom priebežného poradia FC Barcelona majú aktuálne náskok štyroch bodov. Sevilla, ktorá okupuje 4. miesto zaručujúce miestenku v budúcosezónnej edícii Ligy majstrov, naopak nevyužila šancu dostať sa do viacbodového trháku pred piatou Valenciou.

„Dosiahli sme to, čo sme chceli. Bol to náročný zápas a my sme hrali dobre. Tvrdo sme bojovali a ukázali charakter. V priebehu celého zápasu som bol s chlapcami spokojný,“ povedal na tlačovej konferencii po stretnutí tréner Madridčanov Carlo Ancelotti, ktorý vyzdvihol predovšetkým tímový prínos Garetha Bala: „Jeho pohyb bol fantastický, veľmi dobre akceleruje. Nemám nič, čo by som mu vyčítal. Hral naozaj veľmi dobre a bol skutočne nebezpečný.“

Duel sa v pôvodnom decembrovom termíne neuskutočnil, dôvodom bola účasť a napokon aj celkový triumf Realu na majstrovstvách sveta klubov pod hlavičkou Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) v marockom Marrákeši.

Tréner Ancelotti musel zabudnúť na Ronalda

Tréner „pusiniek“ Carlo Ancelotti nemohol v stredu rátať so službami úradujúceho najlepšieho futbalistu planéty Cristiana Ronalda, ktorý má dištanc na dva zápasy za vylúčenie v dueli na pôde Córdoby. Jeho neúčasť na trávniku sa neprejavila ani v predošlom ligovom stretnutí proti San Sebastiánu, keďže Real v ňom zvíťazil v sobotu presvedčivo 4:1.

Podobne ako v stretnutí so San Sebastián odklial bránku súpera prvým gólom – a opäť hlavou – Kolumbijčan James Rodríguez. Tentoraz sa presadil v 12. minúte po centri ľavého obrancu Marcela hrajúceho jubilejný 300. zápas za Real.

V drese Realu Madrid musel už v 9. minúte nútene striedať stopér Sergio Ramos, ktorý si poranil stehenný sval. V 27. minúte odstúpil predčasne z hry aj strelec prvého gólu, nahradil ho jeho španielsky menovec Jesé Rodríguez, ktorý o desať minút neskôr zvýšil vedenie „bieleho baletu“.

James utrpel zlomeninu priehlavkovej kosti

„Stratili sme dôležitých hráčov, ale nebudeme sa ľutovať. Sú tu aj iní hráči. Stopérska dvojica Nacho – Varane fungovala dobre, verím jej. V prípade Sergia Ramosa musíme počkať niekoľko dní. James mal problém s pravou nohou. Neviem presne, čo mu je, ale príde o derby proti Atléticu. Dobrou správou je, že sa zlepšuje stav Fábia Coentraa, ktorý trénoval individuálne spolu s Cristianom,“ doplnil Ancelotti v tej chvíli ešte netušiac o vážnosti zranenia Jamesa Rodrígueza.

Ako neskôr uviedol klub na svojej oficiálnej stránke, James utrpel zlomeninu priehlavkovej kosti v pravej nohe a podľa prvotných odhadov by mal absentovať približne dva mesiace.

Zaslúžili sme si viac, dušuje sa Emery

Prvý polčas nedohral pre zranenie ani brankár Sevilly Beto, ktorého v 35. minúte po zrážke s Karimom Benzemom vystriedal Sergio Rico. Po zmene strán v 80. minúte vykresal iskierku nádeje pre hostí Iago Aspas, ale ich záverečná snaha už vyrovnanie nepriniesla.

„Dokonca aj za nepriaznivého stavu 0:2 sme hrali trpezlivo a vytvorili si šance na skórovanie. Zaslúžili sme si viac, nie som spokojný, ale na hráčov som hrdý. Náš kontaktný gól prišiel neskoro. Pokiaľ ide o brankára Beta, nerobme paniku. Podstúpil vyšetrenia v nemocnici, ale išlo len o preventívne úkony,“ cituje portál pulse.ng slová trénera Sevilly Unaia Emeryho.