Ronaldinho
Ronaldinho sa teší z gólu Foto: youtube.com

RIO DE JANEIRO 27. augusta (WEBNOVINY) – Brazílsky futbalista Ronaldinho opäť dokázal kritikom, prečo patril k najlepším hráčom sveta.

Rodák z Porto Alegre predviedol v drese klubu Atlético Mineiro skvostné sólo, ktoré zakončil do siete Cruzeiru.

Najlepší svetový futbalista roka 2005 sa rozbehol z vlastnej polovice, obišiel troch hráčov a elegantne poslal svoj tím v 90. minúte do vedenia 2:1.

Hráči Atlético Mineiro sa však z víťazstva netešili, keďže na konečných 2:2 upravil v nadstavenom čase obranca Cruzeiru Mateus.

Zápas sa hral v búrlivej atmosfére. Z bezpečnostných dôvodov mohli stretnutie sledovať iba fanúšikovia domáceho Cruzeiru. Ani to však nepomohlo. Na začiatku druhého polčasu musel byť zápas prerušený po tom, čo diváci zahádzali ihrisko odpadkami.

Atlético Mineiro, ktoré dohrávalo iba v deviatich, si udržalo vedúcu pozíciu v tabuľke o bod pred Fluminense.