Video: Ruská polícia prehľadala Navaľného kancelárie, vraj vyšetrujú bombovú hrozbu

Alexej Navaľný
Moskovská polícia prehľadala kancelárie opozičného lídra Alexeja Navaľného. 28. januára 2018. Foto: Twitter/navalny

MOSKVA 28. januára (WebNoviny.sk) – Moskovská polícia v nedeľu prehľadala kancelárie opozičného lídra Alexeja Navaľného. Stalo sa tak len niekoľko hodín pred celonárodnými protestami, ktoré aktivista zvolal po tom, ako mu volebná komisia zakázala kandidovať v prezidentských voľbách.

Navaľný prostredníctvom internetu zverejnil videá, na ktorých možno vidieť, ako policajti vchádzajú do kancelárií jeho protikorupčnej organizácie a vypočúvajú jeho zamestnancov. Navaľného hovorca uviedol, že polícia pri razii použila elektrické náradie na otvorenie dverí, pričom tvrdila, že vyšetruje bombovú hrozbu. Niekoľko ľudí muži zákona pri akcii zadržali.

V Rusku sa v nedeľu konajú vo viac ako 100 mestách úradmi nepovolené protesty, ktoré majú byť „štrajkom voličov“. Ľudia sa už zišli vo Vladivostoku, Novosibirsku, Kurgane, Omsku, Magadane, Kemerove a Jakutsku. Polícia zatkla v nedeľu už 27 ľudí vrátane spomínaných zamestnancov Navaľného kancelárie.

Navaľnyj, najvýraznejšia postava ruskej opozície, plánoval kandidovať v prezidentských voľbách, ktoré sa budú konať 18. marca. Ústredná volebná komisia mu ale v decembri zakázala uchádzať sa o prezidentské kreslo, pričom svoj krok zdôvodnila jeho podmienečným odsúdením v kauze Kirovles. Navaľnyj v reakcii na zákaz kandidovať vyzval svojich podporovateľov na bojkot volieb. Zatiaľ najväčším favoritom spomínaných volieb je súčasný prezident Vladimir Putin.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexej NavaľnyjVladimir Putin