Video: Rusko a Černák sa stretli, polícia konfrontovala ich výpovede v kauze objednávky vraždy

Fc8a4328.jpg
Exminister Pavol Rusko po prepustení z Ústavu na výkon väzby v bratislavskom Justičnom paláci. Súd nahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. Bratislava, 21. november 2017. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.

BRATISLAVA 6. februára (WebNoviny.sk) – Za prísnych bezpečnostných opatrení v utorok priviezli do budovy Prezídia Policajného zboru v Bratislave odsúdeného Mikuláša Černáka.

Černák je v prípade tiež obvinený

Ako polícia uvádza na sociálnej sieti, dôvodom je konfrontácia jeho výpovedí a výpovedí obvineného Pavla Ruska v prípade údajnej objednávky vraždy spred 20 rokov. Černák je v prípade tiež obvinený, podľa medializovaných informácií však práve on poskytol polícii informácie o prípade.

Polícia bývalého ministra hospodárstva a podnikateľa Pavla R. zadržala v pondelok 23. októbra 2017 v súvislosti s obvinením z objednávky vraždy. Vyšetrovatelia v tomto prípade už vypočuli spoluobvinených v tejto kauze, konkrétne spomínaného Černáka, Miloša Kaštana aj Róberta Lališa.

Rusko obvinenia odmieta

Všetci traja spoluobvinení v tomto prípade sú buď vo výkone trestu, alebo väzby, pričom sú spájaní s pôsobením v zločineckých skupinách.

Pred vyšetrovateľom v tomto prípade vypovedali tiež napríklad bývalá Ruskova manželka Viera, asistentka expremiéra Vladimíra Mečiara Anna Nagyová, Ján Kán, podnikateľ Marián Kočner, šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a ďalšie osoby.

Bývalý šéf TV Markíza je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Prípad rieši Národná kriminálna agentúra, podľa medializovaných informácií boli podnetom informácie od Černáka, ktorý si odpykáva doživotný trest. Rusko obvinenia odmieta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KováčikMarián KočnerMikuláš ČernákPavol RuskoSilvia Volzová