Albert Rusnák
Albert Rusnák v drese tímu Real Salt Lake. Foto: SITA/AP.

SALT LAKE CITY 5. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Albert Rusnák ml. nezabránil prehre Realu Salt Lake v sobotňajšom zápase zámorskej súťaže Major League Soccer (MLS). Jeho tím na domácom trávniku podľahol Portlandu Timbers tesne 1:2.

Real v tabuľke klesol

Dvadsaťštyriročný ofenzívny univerzál mohol otvoriť skóre stretnutia v 25. minúte, ale nepremenil nariadený pokutový kop a nepridal piaty gól v aktuálnej sezóne.

Real po prehre klesol na ôsmu priečku v Západnej konferencii MLS, ktorá mu nezaručuje postup do play-off. V desiatich dueloch zatiaľ nazbieral desať bodov.

Gregušova asistencia

Rusnákov reprezentačný kolega Ján Greguš prežil vydarenejší duel v drese Minnesoty, ktorej pomohol k remíze 1:1 so Seattlom Sounders.

Slovenský stredopoliar v 26. minúte asistoval pri jedinom góle domácich, ktorý strelil Ike Opara. Na konci prvého polčasu videl Greguš od hlavného rozhodcu žltú kartu.

Minnesota figuruje po desiatich dueloch na šiestej pozícii v Západnej konferencii s 15 bodmi.