Video: Saganova tajná zbraň, s Tourminatorom vyhráva etapy

Šiesta etapa Tour de France
Záverečný špurt Petra Sagana (v zelenom) počas šiestej etapy Tour de France Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan si svoju premiérovú Tour de France užíva plnými dúškami. Dvadsaťdvaročný Žilinčan sa tešil z víťazstva v troch etapách a oblieka aj zelený dres pre lídra bodovacej súťaže.

Víťazstvá v cieli si poriadne užíva. Po rukách na ramenách v podobe krídelok v úvodnej etape, či napodobňovaní Forresta Gumpa pri svojom triumfe v etape číslo tri, predviedol v šiestej etape hrdinu z rovnomenného filmu Hulk.

O Saganovi hovorí celý cyklistický svet a ten robí veľkú propagáciu Slovensku. Od francúzskych médií si vyslúžil viacero označení: „Skvelý Sagan“, „Výnimočný Sagan“ či „Tourminátor“. Posledné meno sa skvie aj na jeho bicykli.

Obrazom: Tourminator slovenského cyklistu, s ktorým vyhráva etapy

Video: Bicykel Petra Sagana

Slovenskému cyklistovi veria aj jeho súperi. Nemec André Greipel, ktorého Peter Sagan porazil v záverečnom špurte šiestej etapy sa stavil, že Žilinčan uspeje aj v členitej 8. etape.

Cyklistovi belgického tímu Lotto-Belisol však stávka so svojím tímovým kolegom Adamom Hansenom nevyšla a tak bude musieť absolvovať v záverečnej etape tohto ročníka Tour de France na Elyzejských poliach v Paríži jeden okruh v bermudách a obuté bude mať žabky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe André GreipelPeter Sagan